ماه گذشته یک اسمارت فون با صفحه نمایش 5.7 اینچی از سونی موفق به کسب تاییدیه FCC شد تا آمادگی خود برای حضور در کنگره جهانی موبایل را اعلام کند. با این حال چند روز قبل سونی در نامه ای از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا درخواست کرد تا مجوز قبلی برای این دستگاه را به علت ایجاد تغییراتی در طراحی باطل کند.

درخواست ابطال مجوز برای این گوشی توسط سونی سبب شد تا شائبه ای پیش آید که سونی معرفی این محصول را به تاخیر خواهد انداخت. این درخواست واکنش های زیادی را در پی داشت که مهمترین آن، توییت Roland Quandt بود که از مردم خواست با نگاهی بازتر به موضوع تغییر طراحی بنگرند و این درخواست را فقط به طراحی خارجی دستگاه خلاصه نکنند.

به هر حال در فاصله یک هفته تا کنفرانس مطبوعاتی سونی در کنگره جهانی موبایل 2018 هنوز وضعیت سونی و اسمارت فون های این شرکت کمی نامشخص است. اما یک خبر خوش برای علاقه مندان به سونی داریم که پرچمدار سونی مجدداً تاییدیه FCC را پشت سر گذاشته و حالا بیش از گذشته آماده حضور در رویداد مهم MWC است.

تاییدیه جدید FCC در مقایسه با تاییدیه قبلی تفاوت خاصی ندارد و تنها چند مورد بسیار کوچک در زمینه ارتباطات رادیویی دستخوش تغییر شده است. این دستگاه همچنان یک مدل کم حاشیه و فاقد جک هدفون است که احتمالا در روز 7 اسفند در شهر بارسلون معرفی خواهد شد. روز 7 اسفند ساعت 11 صبح همراه ما باشید تا به صورت زنده مراسم معرفی گوشی های هوشمند جدید سونی را مشاهده کنیم.