sony-make-believe_3
صبح امروز بود که اسکرین شاتی مرموز توسط توسعه دهنده مشهور XDA، دوملرد منتشر شده که گفته میشد متعلق به مینی پرچمدار آینده سونی یعنی اکسپریا Z3 Compact است. اما حالا پس از گذشت تنها چند ساعت از انتشار آن تصویر اینبار تصویری دیگر منتشر شده که ادعا میشود متعلق به اکسپریا Z3 ، پرچمدار آینده سونی است.

این مدل با کد D6653 به نمایش در آمده که تایید میکند، مدل D6603 که چندی قبل در بنچمارک نیز ظاهر شده بود مربوط به همین دستگاه یعنی اکسپریا Z3 است.

در این مدل برخلاف انتظار ها سونی همچنان از چیپ اسنپدراگون 801 استفاده میکند. البته با قدرتی بیشتر که بر اساس تصویر نیز مشاهده میشود چیپست مورد استفاده MSM8974-AC است که مدتی قبل در گلکسی S5 نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. البته رم این دستگاه بر خلاف گلکسی S5 که از رم 2 گیگابایت استفاده میکرد، 3 گیگابایت خواهد بود.

اما رزولیشن صفحه نمایش، بر خلاف تمامی شایعات سونی همچنان از رزولیشن 1080 در پرچمداران خود استفاده خواهد کرد و هنوز خبری از صفحه نمایش QHD در محصولات سونی نیست. این دستگاه در حال حاضر نیز نسخه اندروید 4.4.4 را اجرا میکند.

Xperia-Z3-315x560

با توجه به این مشخصاتی که از اکسپریا Z3 تا به این لحظه گزارش شده، نمیتوانیم در پرچمدار آینده سونی ارتقای سخت افزاری زیادی را نسبت به اکسپریا Z2 شاهد باشیم. شاید به دلیل فاصله زمانی کوتاه از عرضه جهانی اکسپریا Z2 سونی قصد دارد تا همچنان این محصول را در رده بالای بازار نگاه دارد و اکسپریا Z3 را نیز در سطحی نسبتا مشابه با آن عرضه کند.

Xperiablog