Verizon-Xperia-Z4v-Hands-on_11-640x427
اگر به خاطر داشته باشید، اواسط مهر ماه بود که ما مطلع شدیم عرضه رسمی اکسپریا Z4v که قرار بود توسط اپراتور Verizon آمریکا صورت گیرد به کل لغو شد و این دستگاه پیش از عرضه رسمی در بازار برای همیشه از صف تولید گوشی های سونی خارج شد.

اکسپریا Z4v اولین اسمارت فون سونی با صفحه نمایش QHD بود که در نیمه های امسال و با هدف عرضه در ایالات متحده توسط اپراتور Verizon معرفی شد اما بعد از گذشت چند ماه نه تنها این دستگاه به بازار راه نیافت بلکه توقف رسمی برنامه های سونی و Verizon برای عرضه آن نیز اعلام گردید.

هر چند که این دستگاه در نگاه اول قرار بود تنها در ایالات متحده عرضه گردد و با لغو عرضه آن توسط اپراتور Verizon به نظر رسید که این دستگاه برای همیشه به تاریخ پیوسته اما گویا اتفاقات دیگری در پشت صحنه در حال رخ دادن است. این روزها از برخی کشورهای شرق آسیا مثل ویتنام خبر میرسد این دستگاه به این کشورها راه یافته و حتی برخی فروشگاه ها نیز آن را برای فروش در دسترس مشتریان خود قرار دادند.
z4v2
اکسپریا Z4v با مشخصاتی نسبتا مشابه با اکسپریا Z3 Plus و با صفحه نمایش QHD در صورتی که به یکی از این کشورها راه پیدا کند، شانس دیگر کشورها و کاربرانشان را برای تجربه این محصول زیاد میکند. حالا مشخص نیست که عرضه رسمی این دستگاه در شرق آسیا تا چه اندازه صحت دارد اما اگر سونی تصمیم به چنین کاری بگیرد آیا این دستگاه میتواند برای موفقیت در بازار و قرارگیری در جایگاهی بین اکسپریا Z3 Plus و اکسپریا Z5 شانسی داشته باشد؟ نظر شما در این رابطه چیست؟