gsmarena_002
خانه های هوشمند، خودروها و اپلیکیشن های آنها به نظر ابتدای راه قیام روبات ها هستند! اینترنت اشیا دنیای هیجان انگیز است که روز به روز درحال پیشرفت است. اگر تاکنون کمی درباره ی پلتفرم های موجود برای اشیا جستجو کرده باشید، حتماًَ با پلتفرم گوگل که با نام Weave cloud platform عرضه شده است، آشنایی دارید. این سیستم عامل برای مدیریت دستگاه های مختلف می باشد.

حالا این پلتفرم گوگل، با استفاده از محبوب ترین سیستم عامل اسمارت فون ها، بیش از پیش قدرتمند خواهد شد. قرار است تا در پلتفرم جدید گوگل از قدرت سیستم عامل اندروید نیز استفاده شود تا توسعه دهندگان اندرویدی بتوانند سرویس های خود را برای اشیا نیز عرضه کنند.

هم اکنون، سیستم عامل اندروید مربوط به اشیا در دسترس برخی توسعه دهندگان مثل Edison، NXP Pico و Raspberry Pi 3 قرار گرفته است. گوگل همچنین گفته است که توسعه دهندگان برای توسعه ی اپ های این پلتفرم می توانند از Android Studio و SDK های آن استفاده کنند. امکان دسترسی و استفاده از گوگل پلی و سرویس های ابری گوگل نیز بروی این دستگاه ها وجود خواهد داشت و آپدیت های ارائه شده برای این سیستم عامل شامل آپدیت هایی امنیتی خواهد بود.
gsmarena_003
کمپانی گوگل همچنین گفته است که پلتفرم Weave برای یکپارچه سازی بیشتر سرویس های ابری این کمپانی به سیستم عامل اندروید اشیا افزوده خواهد شد. در آخر نیز این کمپانی گفته است که قرار است هردو سیستم‌ عامل Weave و Nest Weave را با هم یکپارچه کرده و سیستم عاملی بهتر عرضه کند.

اکنون زمان مناسبی است تا با پیوستن قدرتمندتر گوگل به این بخش از دنیای تکنولوژی (که کمپانی های دیگری مثل TP-Link و WeMo LiFX در آن حضور دارند)، آینده ای روشن تر برای آن تصور کرد.

منبع: