xperia-c5-ultra-leak-1000x667

در یک داستان پلیسی جالب در کشور برزیل، مشخص شد که یک نمونه آزمایشی از گوشی هوشمند اکسپریا C5 Ultra که برای دریافت گواهینامه از مراجع قانونی این کشور توسط سونی موبایل در اختیار آنها قرار گرفته بود توسط شخصی در تاریخ 17 جولای دزدیده شده است. اما داستان از جایی جالب شد که این شخص تنها به دزدیدن این نمونه آزمایشی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود بسنده نکرد و در اقدامی عجیب سعی در فروش آن در فروشگاهی اینترنتی شبیه به فروشگاه eBay داشت.

سرانجام امروز پلیس برزیل اعلام کرد که این سارق طی یک عملیات ویژه دستگیر و نمونه آزمایشی گوشی اکسپریا C5 Ultra به مراجه قانونی تحویل داده شده است. ارزش تقریبی این نمــونــه حدود 40 میلیون رئال ( واحد پول ) بـرزیــل ( چیزی نزدیک به 12 میلیون دلار آمریکا ) تخمین زده شده است، که مربوط به هزینه هایِ ساخت، توسعه و تولید این نمونه آزمایشی میباشد.

افسر پرونده دزدیده شدن این نمونه آزمایشی روند کشف آنرا اینچنین اعلام کرده است : « ما ابتدا شروع به بررسی تمام داده هایِ آماری کردیم و توانستیم صفحه شخصی سارق را در سرویس اجتماعی فیسبوک پیدا کنیم. متوجه شدیم که این شخص از طریق صفحه شخصی خود قصد فروش این نمونه آزمایشی را در یک سرویس فروش اینترنتی شبیه به eBay دارد. سپس با ترفندی به این شخص علاقه خود را برای خرید این نمونه آزمایشی اعلام کردیم. بر همین منوال، با وی قراری برای صرف شام در یکی از رستوران هایِ مطرح برزیل گذاشتیم. او بدون اینکه حتی به این قضیه مشکوک شود به رستوران آمد و ما یکی از افسران زبده خود را برای معامله با وی فرستادیم. وقتی افسر ما از وی درخواست کرد که نمونه آزمایشی را ببیند، شخص سارق نمونه آزمایشی دزدیده شده را از کیف خود بیرون آورد و درست در همین زمان بود که ما وارد رستوران شدیم و سارق را با مال مسروقه در دستانش دستگیر کردیم. »

شرکت صادرکننده گواهینامه از دزدیده شدن این نمونه آزمایشی بسیار نگران بود و حالا با پیدا شدن این نمونه آزمایشی باز هم نگرانی برای این مرجع قانونی وجود دارد؛ چرا که بر طبق قوانین ایالتی، درز کردن عکس، فیلم یا هر گونه سند از یک محصول معرفی نشده برای شرکت متبوعه خسارتی نزدیک به 3.000 رئال بــرزیـــل ( یا 893 دلار آمریکا ) در پی خواهد داشت.

Stolen-Xperia-C5-Ultra-in-Brazil-640x602

اما همانطور که در عکس فوق مشاهده میکنید، گوشی اکسپریا C5 Ultra اولین گوشی تقریباً بدون حاشیه سونی تا به امروز است و با اَسناد و عکس هایی که تا به امروز از این گوشی هوشمند به بیرون درز کرده بود سازگاری کامل دارد. به نظر میرسد سونی موبایل با طراحی این گوشی هوشمند سعی در ایجاد تغییراتی محسوس در طراحی نسل جدید گوشی هایِ خود دارد.

منبع: