Xperia-Z2_5-640x433
سونی را بدون شک باید پیشتاز در تولید گوشی های هوشمند ضد آب قلمداد کنیم! هرچند که پیش از سونی نیز کم و بیش گوشی هایی با توان مقاومت در برابر آب ساخته شده میشد اما این سونی بود که ویژگی ضد آب بودن را برای یک گوشی هوشمند باب کرد و پس از آن دیگر شرکت ها نیز به استفاده از این قابلیت کاربردی روی آوردند.

با وجود اینکه چند سالی است سونی در حال تولید گوشی های هوشمند ضد آب است اما ساختار این گوشی ها کمتر تغییری را در گذر زمان به خود دیده اند. البته سونی در اکسپریا Z Ultra برای اولین بار درپوش مخصوص پورت هدفون را حذف کرد اما همچنان در گوشی های این شرکت شاهد درپوش محافظ برای پورت های سیم کارت، Micro SD و USB هستیم!

طبیعی است که برای یک شرکت با سابقه ای چون سونی که پیشتاز ساخت گوشی های هوشمند ضدآب نیز هست، کار سختی نیست که پورت های گوشی را با وجود مقاومت در برابر آب از درپوش بی نیاز کند! اما اینکه چرا سونی هنوز به درپوش پورت های خود وفادار مانده سوالی است که به دنبال جواب آن هستیم.

شاید مهم ترین نکته منفی این درپوش ها احتمال خرابی آن بعد از مدتی طولانی است. مخصوصا پورت مخصوص USB برای آنهایی که زیاد گوشی خود را شارژ میکنند بیشتر در معرض خرابی قرار دارد. بسیاری از کاربران نیز گزارش داده اند که بعد از مدتی این درپوش ها به طور کامل جدا شده اند و یا اینکه دیگر کیفیت و عایق بندی اولیه را ندارند!

اما از طرف دیگر نباید نکات مثبت این درپوش ها را فراموش کنیم. این درپوش ها علاوه بر محافظت گوشی از نفوذ آب یک ویژگی مثبت و مهم دیگر دارند و آن چیزی نیست جز زیبایی! شاید حتی تصورش هم برای شما ساخت باشد که گوشی های سری Z سونی را با آن طراحی منحصر بفرد و تحسین برانگیز بدون درپوش برای پورت ها ببینیم!!!

zz19

این طور به نظر می آید یکی از مهمترین دلایلی که سونی همچنان به این درپوش ها وفادار مانده حفظ زیبایی گوشی های هوشمندش باشد. سونی بیش از هر شرکت دیگری به زیبایی گوشی های خود اهمیت میدهد و به هیچ وجه حاضر نیست طراحی بی نظیر و زیبایی خاص گوشی های سری Z را با حذف درپوش پورت های دستگاه از بین ببرد. حتی اگر به قیمت خرابی و به بار آوردن یک هزینه 12 دلاری برای خرید یک جفت درپوش توسط کاربر باشد.
31eq31d41nl

با این وجود نمیتوانیم استفاده از این درپوش ها را برای گوشی های سونی همیشگی بدانیم. همواره سلیقه کاربران میتواند در اقدامات سونی تاثیر گذار باشد. بسیاری از کاربران علاقه چندانی به وجود این درپوش ها در گوشی خود ندارند و البته بسیاری نیز شدیدا این سیاست سونی را میپسندند.

شما جزو کدام دسته از کاربران هستید ؟ در این نظرسنجی شرکت کنید و دلایل خود را برای انتخاب نیز با ما در میان بگذارید.

شما کدامیک را میپسندید ؟

نتایج

Loading ... Loading ...