innocences_1_9c0534924baf164a06c356fda373d8ee

سونی پرچمدار جدید خود، اکسپریا XZ را به تکنولوژی هایِ منحصر به فردی مجهز ساخته است که تا پیش از این در هیچ یک از گوشی هایِ اکسپریا نمونه آنها را ندیده ایم. من باب مثال میتوان به سنسورهایِ سه گانه جدید دوربین یا لرزشگیر 5 جهته بسیار هوشمند این گوشی هوشمند اشاره کرد.

سونی کم کم در حال برگزار کردن مراسم هایِ مختلف برایِ معرفی جدیدترین پرچمدار خود در کشورهایِ هدف میباشد و در مراسمی که صبح امروز در تایوان برگزار شد، سردمداران سونی موبایل تایوان به شرح ویژگی هایِ پرچمدار جدید این کمپانی ژاپنی اَصیل برایِ رسانه هایِ شرق آسیا پرداختند.

در این بین، تصاویری از منبع خبری ما به دست رسیده است که حاوی اسلایدهایی از معرفی ویژگی هایِ جدید و منحصر به فرد گوشی اکسپریا XZ میباشد. در بین این اسلایدها، یک مورد که مربوط به پژوهش سونی از خواسته هایِ اصلی کاربران از یک گوشی هوشمند میباشد بسیار جالب به نظر میرسد.

در این اسلاید که بر اساس تحقیقات سونی بر رویِ نظرات کاربران میباشد، به این موضوع اشاره میشود که کاربران گوشی هایِ هوشمند بیشتر بر رویِ قابلیت هایِ دوربین، توانایی عکس گرفتن در نور کم، کیفیت بالایِ لنز و کیفیت سنسور تأکید دارند و در انتخاب یک گوشی هوشمند بسیار بر رویِ این موضوعات تکیه میکنند.

سونی توضیح میدهد که دوربین اصلی گوشی اکسپریا XZ مجهز به 6 لایه لنز از برند حرفه ای G میباشد. دوربین این گوشی هوشمند از یک سنسور غول پیکر 23 مگاپیکسلی با سایز 1/2.3 اینچ بهره میبرد، که مجهز به گشادی دیافراگم f2.0 میباشد. دوربین جلویِ این گوشی هوشمند نیز مجهز به سنسور بسیار بزرگ 13 مگاپیکسلی با سایز 1/3 اینچ میباشد، که 2.6 برابر بزرگتر از سنسوری است که سونی بر رویِ خانواده Z5 از آن بهره گرفته بود.

این اسلاید ها همچنین ویژگی هایِ جدید دوربین اکسپریا را نیز تشریح میکنند. سونی در بخش هایی از این اسلایدها به معرفی کامل سنسورهایِ 3 گانه جدید به کار رفته در اکسپریا میپردازد و کارکرد فوکوس لیزری، سنسور RGB و سنسور تشخیص رنگ با کمک اینفرارد را به ترتیب واشکافی میکند و از اهمیت آنها در شکار عکس هایِ بهتر سخت میگوید. همچنین سونی به تشریح لرزشگیر دیجیتال 5 جهته جدید خود نیز در این اسلایدها میپردازد و از اهمیت بسیار بالایِ آن سخن به میان می آورد. سونی میگوید اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact اولین و تنها گوشی هایِ هوشمند دنیا با این تکنولوژی برتر هستند.

سونی در اسلایدهایِ پایانی به تشریح تکنولوژی هایِ جدید صفحه نمایش اکسپریا XZ میپردازد و اذعان میکند این پنل روشنایی بیشتری نسبت به پنل هایِ نسل قبل که بر رویِ آخرین پرچمداران خانواده Z به کار رفته بود دارد. همچنین سونی به تشریح بارزه هایِ پنل خود میپردازد و آن را در کنار صفحات نمایش OLED قرار میدهد و برتری هایِ آنرا نسبت به LCD هایِ معمولی و صفحات نمایش OLED بیان میکند.

در پایان نیز سونی به تشریح فناوری هایِ صوتی به کار رفته در اکسپریا XZ و روند ارتقایِ این فناوری ها از گوشی اکسپریا Z1 تا اکسپریا XZ میپردازند. در زیر میتوانید اسلایدهایِ نمایش داده شده در مراسم صبح امروز را با توضیحاتی در ذیل آنها مشاهده کنید. با ما همراه باشید…

منبع: