telegram1

شکی در محبوب بودن پیام رسان تلگرام در سراسر دنیا و مخصوصاً کشور عزیزمان ایران نیست؛ چون خِیل عظیمی از کاربران دنیا و تقریباً بیشتر کاربران گوشی هایِ هوشمند در ایران از این پیام رسان بهره میبرند. تلگرام نیز هر از چند گاهی با بروزرسانی هایِ مناسب و آوردن امکانات جدید به رقابت با سایر پیام رسان هایِ مطرح دنیا میپردازد.

به تازگی اما، تیم توسعه دهنده پیام رسان تلگرام بروزرسانی جدیدی را برایِ این برنامه محبوب منتشر کرده است، که یکی از بروزرسانی هایِ عظیم این نرم افزار خوانده میشود. این بروزرسانی علاوه بر برطرف سازی مشکلات و ایجاد تغییرات ظاهری ریز و درشت، با خود ویژگی ها و قابلیت هایِ جذابی را به همراه دارد که تأثیر بسیار شگرفی در جذب مخاطب میتواند داشته باشد.

اولین ویژگی اضافه شده به نسخه جدید برنامه تلگرام، قابلیتی انحصاری به نام Instant View میباشد. این قابلیت در واقع میتواند یکی از قابلیت هایِ بسیار به درد بخور نسخه جدید باشد، چون لود کردن صفحات وب را تقریباً به صفر میرساند. به واسطه این قابلیت کاربران میتوانند محتوی یک صفحه به اشتراک گذاشته شده را بدون فوت وقت و باز کردن به صورت پیش نمایش مشاهده کنند. در حال حاضر فعلاً برخی از سایت هایِ دنیا از این قابلیت پشتیبانی میکنند، اما توسعه دهندگان قول داده اند به زودی تمام وبسایت ها از این قابلیت پشتیبانی به عمل می آورند.

اما دومین ویژگی جذاب تلگرام که بسیار پر مخاطب نیز خواهد بود، ویژگی وبلاگنویسی این سرویس پیام رسان میباشد که هم اَکنون با نام « تلگراف » معرفی شده است. این ویژگی به کاربران اجازه میدهد پست هایِ بسیار خاصی را با عکس و جزئیات کامل نوشته و با دیگران به اشتراک بگذارند. گفتنی است که وبلاگ هایِ ایجاد شده به صورت انحصاری از قابلیت Instant View پشتیبانی به عمل می آورند.

ویژگی دیگر اضافه شده که جایِ خالیش بسیار احساس میشد، ویژگی پریدن به تاریخ خاصی در یک گفتگو میباشد. حالا وقتی کاربران به یک گفتگو مراجعه کرده و قصد دارند موضوعی را پیدا کنند، در قسمت جستجو علامت یک تقویم ظاهر میشود که با لمس کردن آن میتوانید به تاریخ خاصی که مد نظر دارید پرش کرده و مطلب مورد نظر خود را در آن روز خاص پیگیری کنید.

اما این تمام ماجرا نیست و تیم توسعه تلگرام بهبودهایی را نیز در این نسخه ایجاد کرده است. علاوه بر سریعتر شدن عکسبرداری توسط دوربین در برنامه تلگرام، بهبودهایِ زیادی در بخش مربوط به اعلانیه ها لحاظ شده است و تغییرات ظاهری زیادی نیز اِعمال شده است. به گفته تیم توسعه دهنده، فشرده سازی فایل هایِ ویدئویی هنگام ارسال اَکنون بسیار بهتر انجام میشود و نمایش عکس ها، ارسال عکس و فیلم و ویرایش پست هایِ ارسال شده نیز با سرعت بیشتری صورت میگیرند.

منبع: