به لطف یادگیری زبان ماشین، گوگل هم اَکنون میتواند زبان انسان ها را با دقت 95 درصدی درک کند. این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چون بر اساس برنامه ای که گوگل اَخیراً پیاده کرد، با ورود دستیار صوتی هوشمند این کمپانی به گوشی هایِ اَندرویدی دنیا، Google Assistant هم اَکنون میتواند 95 درصد از صحبت هایِ ما را متوجه شده و پاسخ درستی به درخواست های ما دهد.

بر اساس گزارش دقیقی که منتشر شده است، گوگل توانسته است در طی 4 سال اَخیر رُشدی 20 درصدی در این زمینه داشته باشد، که یک رُشد غیر قابل انکار و بسیار مهم میباشد. این موضوع برایِ ما بسیار مهم میباشد، چون هم اَکنون وقتی با گوشی هوشمند خود یا با دستیار صوتی هوشمند آن به مکالمه میپردازیم، این مکالمه لذت بخش تر از سابق خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که هوش مصنوعی و یادگیری زبان ماشین کمک شایانی به دستیار صوتی گوگل کرده است و اَکنون این دستیار صوتی میتواند شبیه به انسان پاسخ هایِ جالبی به شما بدهد. هر چند این پیشرفت غیرقابل انکار است، اما باز هم هنوز به رُشد 100 درصدی و رفتاری همچون انسان ها نرسیده ایم، که در آینده ای نزدیک این اتفاق رُخ خواهد داد.

همچنین، جستارهایِ صوتی کاربران در طی 1 سال اَخیر رُشد بسیار زیادی داشته است و بر اساس تحقیقی که انجام شده است، جستجویِ صوتی در طی 1 سال اَخیر 20 درصد رُشد را تجربه کرده است، که رُشد بسیار قابل توجهی است و قطعاً در آینده ای نزدیک با رُشد بیشتر همراه خواهد شد و به این ترتیب تلاش کمپانی ها برایِ توسعه دستیارهایِ صوتی را بی نتیحه نخواهد گذاشت.

منبع: