شاید برایِ کاربران گوشی هایِ سونی موزیک پلیرهایِ دیگری به جز برنامه اختصاصی موزیک اکسپریا معنایی نداشته باشد، اما قطعاً تمام کاربران گوشی هایِ هوشمند اَندرویدی نام موزیک پلیر اختصاصی گوگل، Google Play Music را شنیده اند. گوگل تا پیش از این برایِ کاربرانی که به تازگی قصد پیوستن به سرویس ویژه Play Music را داشتند 3 ماه اشتراک رایگان این سرویس را هدیه میداد، اما اَکنون این پیشنهاد وسوسه برانگیزتر شده است.

گوگل در اقدامی بسیار جالب، 4 ماه اشتراک ویژه سرویس Play Music خود را به کاربرانی که در این سرویس ویژه ثبت نام کنند به صورت رایگان اهدا میکند و به این ترتیب کاربران میتوانند تا 4 ماه به صورت رایگان از میلیاردها آهنگ درجه 1 دنیا، رادیوهایِ اینترنتی و مزایایِ دیگر سرویس ویژه Play Music گوگل بهره مند شوند.

این پیشنهاد از این جهت بسیار حائز اهمیت است که کاربران عادی برایِ هر ماه اشتراک این سرویس باید حدود 10 دلار هزینه کنند، که با احتساب پیشنهاد گوگل کاربران تازه وارد به این سرویس چیزی حدود 40 دلار پیشنهاد ویژه دریافت میکنند. البته لازم به ذکر است که کاربران تنها یکبار بر رویِ هر اکانت گوگل میتوانند این پیشنهاد را دریافت کنند و در صورت فعالسازی، این طرح قابل بازگشت نیست.

به نظر میرسد گوگل در نظر دارد با این پیشنهاد مقطعی کاربران میلیاردی گوشی هایِ اَندرویدی را بیشتر به سمت سرویس اشتراک گذاری موسیقی خود بکشاند و سهم بیشتری از بازار را به دست آورد. از طرفی، این طرح بسیار به نفع کاربران میباشد، چون گوگل گنجینه عظیمی از رادیوهایِ اینترنتی و آهنگ هایِ ناب دنیا را در سرویس خود دارد و قطعاً هر عاشق موسیقی را به سمت خود جذب میکند.

منبع: