شاید هیچ خبری هیجان انگیزتر از پیشرفت و بهبود وضعیت یک کمپانی برای طرفداران آن نباشد. به همین دلیل هم امروز خبرهای خوبی برای طرفداران برند قدرتمند سونی داریم.

بر اساس گفتگوی انجام شده با یک تحلیلگر، Damian Thong، او معتقد است که کمپانی سونی می تواند در سال 2017 سود خالص خود را به دو برابر افزایش دهد. بر اساس گفتگوی او با وبسایت Barron’s Asia، او بر این باور است که ارزش کمپانی سونی که در سال 2016 به میزان 253 میلیارد ین ژاپن بوده است، در سال 2017 می تواند به 500 میلیارد ین برسد. همچنین، او ادامه می دهد که سال 2017 اوج رشد سونی نخواهد و ارزش این کمپانی در سال 2018 به میزان 13 درصد دیگر نیز افزایش خواهد یافت و تا ماه مارچ سال 2019 به 565.6 میلیارد ین ژاپن خواهد رسید.

پیش بینی های انجام شده بر اساس موفقیت سونی در سه دسته محصولات سنسورهای عکاسی، سرویس های بازی و شبکه ای و مهم تر از همه ” ابزارهای نوشتاری ” می باشد. سونی در ماه ژانویه سرمایه ای برابر 1 میلیارد دلار ( 112 میلیارد ین ) را به Sony Pictures اختصاص داد.

بنابراین، سونی برای دستیابی به این اعداد و ارقام تنها کافیست تا سنسورهای عکاسی بهتری بسازد، تلاش کند تا بتواند پلی استیشن های بیشتری را به فروش برساند و سعی کند که مشتریان خود را راضی نگه دارد و از استفاده ی آن ها از محصولات مشابه دیگر کمپانی ها جلوگیری کند. ولی چرا تاکنون سونی چنین تصمیماتی را نگرفته است؟

Thong در ادامه ی گفتگوی خود می گوید که سونی در حال توسعه ی سنسورهای عکاسی خود با سنسور FY3/18 CMOS است که پیش بینی ها مبنی بر رشد فروش 12 درصدی آن ها هستند. همچنین، معرفی سنسور جدید سه لایه ی سونی در کنگره بین المللی موبایل که در اسمارت فون های Xperia XZ Premium و XZs از آن استفاده شده است، می تواند این بخش کمپانی را تقویت کند. این سنسور جدید می تواند ویدئوهایی با فریم ریت نزدیک به 1000 فریم بر ثانیه را ثبت کند و قابلیت Super slow motion را در اختیار کاربران قرار دهد.

در ادامه، او به افزایش فروش کمپانی در زمینه های بازی و سرویس های شبکه می پردازد و این نکته را بیان می کند که سود کمپانی از 140 میلیارد ین در ماه مارچ سال 2017، می تواند به 180 میلیارد ین در سال 2018 برسد. یکی از موفقیت های سونی می تواند با عرضه ی بازی Horizon Zero Dawn باشد که این بازی موفق به دریافت امتیاز بالای 88 از Metacritic شده است. همچنین، سیستم واقعیت مجازی پلی استیشن نیز مرز فروش 900 هزار عدد را شکسته است.

همچنین، او افزود که سود حاصل از Sony Pictures نیز می تواند در سال 2018 به 40 میلیارد ین و در سال 2019 به 45 میلیارد ین افزایش پیدا کند.

منبع: