سونی در نیم سال اول 2017، دو گوشی هوشمند از رده پرچمداران را در نمایشگاه MWC بارسلون معرفی کرد. شرایط خاص اکسپریا XZ Premium سبب شد تا اکسپریا XZs در زیر سایه پریمیوم جدید سونی قرار بگیرد و کمتر به آن توجه شود. عدم ورود اکسپریا XZs به بسیاری از بازارها از جمله ایران نیز در کم توجهی به آن بی تاثیر نبوده است.

حرف S در نام اکسپریا XZs هر آنچه را که لازم باشد در مورد این دستگاه بازگو میکند. اکسپریا XZs در واقع نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا XZ به عنوان پرچمدار سال گذشته سونی است که به جز موارد معدود، تفاوت چندانی با آن ندارد.

در بحث یک گوشی هوشمند پرچمدار، یکی از مواردی که اهمیت فراوانی دارد، عملکرد کم نقص صفحه نمایش آن است. عمده استفاده ما از گوشی های هوشمند، در محیط خارج از خانه است، به همین خاطر عملکرد صفحه نمایش در روشنایی روز و در زیر نور آفتاب فاکتور بسیار مهمی است.

وبسایت فون آرنا در یک مقایسه جالب، صفحه نمایش اکسپریا XZs از سونی را با 5 گوشی هوشمند هم رده مقایسه کرده است. در این مقایسه علاوه بر اکسپریا XZs، گلکسی S8 پلاس، آیفون 7 پلاس، ال جی G6، گوگل پیکسل و OnePlus 5 صفحه نمایش خود را در زیر نور آفتاب محک میزنند.

در این مقایسه، اکسپریا XZs به نمایندگی از سونی شرکت دارد، در حالی که اکسپریا XZ Premium در حال حاضر شاخص ترین اسمارت فون سونی در بازار است. روشنایی صفحه نمایش اکسپریا XZs بر طبق محاسبه وبسایت فون آرنا 511 نیت است که بسیار کم نور تر از اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ است. با این حال جزئیات در زیر نور آفتاب، در اکسپریا XZs به خوبی قابل مشاهده هستند که این را میتوانید در مقایسه زیر مشاهده کنید. این مقایسه شش گوشی هوشمند مذکور را در 3 صحنه متفاوت به چالش میکشد.همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، اکسپریا XZs از نظر روشنایی، صفحه نمایش کم نورتری نسبت به اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ دارد. جالبتر بود اگر در این مقایسه، اکسپریا XZ Premium به نمایندگی از سونی شرکت داشت، ولی با این حال نیز مقایسه ای جذاب حاصل شد که نظرات شما در مورد نتیجه آن برای ما اهمیت دارد. منتظر دیدگاه های شما در خصوص این مقایسه هستیم.

منبع: