27_Xperia_Z3_+

شاید یکی از سخت ترین تصمیمات سونی برای معرفی پرچمدار جدیدش در بازار ژاپن با نام اکسپریا Z4 و مدتی بعد معرفی همان گوشی هوشمند در بازارهایِ جهانی با نام اکسپریا +Z3 بود. این تصمیم از این بابت سخت بوده است که ارتقایِ یک رقم اصلی از اکسپریا Z3 به اکسپریا Z4 باید با تغییرات محسوس و بزرگی همراه میشد و به نوعی ارتقایِ مهمی به حساب می آمد، اما گوشی اکسپریا Z4 تنها در چند مورد جزئی با آخرین پرچمدار سال گذشته سونی تفاوت داشت و همین موضوع باعث شد سونی به فکر تغییر نام پرچمدار جدیدش برای بازارهایِ جهانی بیفتد. با این پیش ذهنیت و تصور درست، سونی در حرکتی عاقلانه پرچمدار جدیدش را که از بسیاری جهات به آخرین پرچمدار موفقش، گوشی هوشمند اکسپریا Z3 شباهت داشت را با اضافه کردن یک نماد به خانواده موفق Z3 گره زد.

وقتی که سونی موبایل در حال کار کردن بر رویِ گوشی هوشمند اکسپریا +Z3 بود، سردمداران این شرکت شکی نداشتند که این گوشی هوشمند پرچمدار آینده سونی خواهد بود. این موضوع به وضوح برای ما روشن بود، چون سونی برای این گوشی هوشمند اسم رمز درون سازمانی « i1-iv » را در نظر گرفته بود، که به معنایِ چهارمین نسل از تکرار اولین عضو فلسفه شماره یک سونی ( i1 ) خواهد بود ( iv به معنایِ چهارم میباشد و i1 لقب گوشی اکسپریا Z1 بود ). پس با این احتساب سونی در نظر داشت نام گوشی هوشمندی که اَکنون ما با نام اکسپریا +Z3 میشناسیم را اکسپریا Z4 بگذارد، اما شرایط فراهم شده در بازار مرگبار گوشی هایِ هوشمند و رقابت با رقیبان سرسختی چون سامسونگ، ال.جی و اچ.تی.سی، باعث شد این گوشی هوشمند همان نام اکسپریا Z3 ارتقا یافته یا اکسپریا +Z3 را به خود بگیرد. هر چند نباید از این موضوع غافل شویم که همیشه از صفر تا 100 ایدۀ طراحی و ساخت یک محصول شاید به همان خوبی که بر رویِ کاغد ترسیم میشود پیش نرود.

هرچند، سونی کاملاً از این موضوع مطلع بود که بازار ژاپن از این لحاظ با بازارهایِ جهانی قابل مقایسه نیست و وجه تمایز معرفی این گوشی هوشمند در بازار ژاپن و بازارهایِ جهانی هم همین موضوع است؛ چون پس از معرفی گوشی اکسپریا Z4 برای بازارِ ژاپن، اُپراتورهایِ معروف این کشور اینگونه اعلام کردند که گوشی فوق الذکر یک بروزرسانی کامل و به نوعی یک پرچمدار جدید نسبت به آخرین پرچمدار سونی محسوب میشود! در تبلیغات اُپراتورهایی که این گوشی هوشمند را به عنوان جدیدترین پرچمدار سونی معرفی کرده اند، استفاده از آخرین دستاورد کوآلکام ( چیپست اسنپدراگون 810 ) ، پورت USB جدید بدون درپوش ( ضد آب ) و پشتیبانی از سرعت هایِ بیشتر برای باند کاری 4G LTE یک ارتقایِ محسوس محسوب و در نتیجه پرچمداری موفق خواهد بود.

بنابراین و بر اساس همین طرز تفکر، سونی موبایل ژاپن تصمیم گرفت پرچمدار جدید خود را با همان نام اکسپریا Z4 برای بازار این کشور عرضه کند. اگرچه سونی این موضوع را به صورت کاملاً رسمی تأیید کرده است که پرچمدار آینده این شرکت از عنوان انحصاری نسل چهارم گوشی هایِ خانواده Z سونی بهره نخواهد برد و به احتمال قریب به یقین اگر سونی قصد معرفی یک پرچمدار موفق برای نیمه دوم امسال را داشته باشد، باید با گوشی هوشمندی با نام اکسپریا Z5 مواجه شویم. به هر حال، شاید سونی برنامه دیگری در سر داشته باشد و بخواهد از خانواده Z دست بردارد و سراغ خانواده ای دیگر با اسمی دیگر برود. در مجموع، زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

در پایان با بیانیه رسمی سونی پیرامون تغییر نام گوشی اکسپریا Z4 به اکسپریا +Z3 با ما همراه باشید :

« دلیل اصلی نامگذاری آخرین پرچمدار ما برای بازار ژاپن با نام اکسپریا Z4 این است که مردم این کشور همیشه به طرز شگفت انگیزی به دنبال تغییر نسل هستند و همیشه این فشار غالب بر رویِ تولیدکنندگان گوشی هایِ هوشمند وجود دارد که آخرین نسل از دستاوردهایِ خود را تحت عنوان جدیدترین پرچمدار برای این بازار معرفی کنند. باید خاطر نشان کنیم که گوشی موفق و محبوب اکسپریا Z3 ما در سراسر دنیا هنوز به عنوان آخرین پرچمدار سونی شناخته میشود؛ اما برای آنهایی که به دنبال آخرین تغییرات و دستاوردهایِ دنیایِ تکنولوژی هستند، ما گوشی جدید اکسپریا +Z3 را معرفی کرده ایم، که به نوعی یک ارتقا برای آخرین پرچمدار ما محسوب و ادامه دهنده راهِ گوشی مذکور میباشد. »

 

Xperia-Blog