مطمئنا گوشی هوشمند شما می‌تواند برای چت تصویری و عکاسی استفاده شود، اما کارهای بیشتری هم می‌توان با آن انجام داد که تا به حال به فکر شما نرسیده است! دوربین گوشی هوشمند شما یک ابزار قدرتمند است که می‌توانید آن را برای کارهایی مانند پیدا کردن قیمت تا ناوبری و ترجمه به کار بگیرید.

دوربین گوشی هوشمند یک دستگاه تکامل یافته است که هر نوع اپلیکیشن خلاقانه‌ای را می‌سازد. اپلیکیشن‌های زیر که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، تنها مثال‌هایی از بین اپلیکیشن‌های متعدد هستند. مطمئنا اپلیکیشن‌های متنوع دیگری وجود دارند که اینگونه کارها را انجام می‌دهند.
نگاهی به مشخصات نهفته در محصولات و خرید آنلاین آنها

برای یک فرد، دلایل زیادی وجود دارد که بخواهد قبل از خرید یک محصول، مشخصات آن را زیر و رو کند، اما خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی راه ارزانتری است. اگر شما به صورت فیزیکی در یک فروشگاه حضور دارید و قصد خرید از آن فروشگاه را ندارید، می‌توانید از یک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی هوشمند خود برای اسکن بارکد محصول مورد نظر استفاده کنید.

آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

آمازون چنین اپلیکیشنی را تولید کرده است. اپلیکیشنی که قابلیت نشان دادن قیمت با استفاده از بارکد را داراست. این اپلیکیشن می‌تواند به سرعت قیمت آن محصول را در فروشگاه آمازون یافته و اگر قیمت آن مناسب بود آن را خرید کرد. حتی اگر در فروشگاهی بودید و قیمت آن مناسب بود، می‌توانید اعتماد کنید و همان محصول را از همان فروشگاه بخرید.
ترجمه متون خارجی

احتمالا برای شما پیش آمده که در یک کشور خارجی قصد ترجمه یک متن چاپ شده را داشته‌اید. اما کار سختی است که بخواهید آن متن را به آن زبان در گوگل ترنسلیت وارد کنید و سپس ترجمه را دریافت کنید.

آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

راه ساده‌تری هم وجود دارد. اگر شما از اپلیکیشن گوگل ترنسلیت استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت جدید این اپلیکیشن بهره ببرید. شما می‌توانید با استفاده از دوربین گوشی هوشمند خود تصویری از متن تهیه کنید. سپس گوگل آن را تشخیص می‌دهد. این کار به وسیله فناوری تشخیص کاراکتر نوری یا همان OCR صورت می‌گیرد. این قابلیت هنوز مسیر طولانی را برای بهبود در پیش رو دارد، هرچند می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند و بهتر از این است که دنبال کاراکترهای آن زبان عجیب و غریب برای تایپ کردن باشید.
استفاده از فناوری واقعیت افزوده

“واقعیت افزوده” عبارتی است که به تازگی بر سر زبان‌ها می‌چرخد، اما مفهومی ساده دارد. با یک اپلیکیشن واقعیت افزوده، گوشی هوشمند شما به وسیله دوربینش یک تصویر زنده می‌گیرد و با استفاده از نرم‌افزار تغییراتی در آن تصویر ایجاد می‌کند. بیشترین اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده ویدیویی از دوربین دریافت می‌کنند و به طور آنی آن را دستکاری می‌کنند که نتیجه آن، دیدن چیزهای در تصویر است که در واقعیت وجود ندارند.

برای مثال اپلیکیشن IKEA’s Catalog به شما این اجازه را می‌دهد تا از واقعیت افزوده برای دیدن طرز کاربرد یک قطعه استفاده کنید. اپلیکیشن‌های جستجوی مجازی بهترین راه‌ برای جستجو نیستند، اما اپلیکیشن‌های جالبی هستند که امروزه زیاد کاربردی ندارند و شاید بیشتر در آینده به کار بشر بیاید. روی سیستم عامل اندروید، اپلیکیشن Google Goggles به شما امکان تجربه جستجوی مجازی را می‌دهد.
اسکن اسناد

یکی دیگر از قابلیت‌های دوربین گوشی هوشمند، اسکن کردن QR هایی هست که در اطراف وجود دارند؛ از وسایل مصرفی گرفته تا تبلیغات خیابانی. کدهای QR بسیار کاربردی نیستند ولی مطمئنا گسترده هستند و به وفور یافت می‌شوند. بیشتر این کدها شما را به یک وبسایت مشخص راهنمایی می‌کنند.

آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

راه‌های دیگری هم برای استفاده از کدهای QR وجود دارند که هوشمندانه‌ تر هستند. به طور مثال، اپلیکیشن Google Authenticator از کدهای QR برای وارد کردن اطلاعات شما استفاده می‌کند. همانطور که اپلیکیشن AirDroid از این کدها برای شناسایی سریع بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور استفاده می‌کند؛ تنها کافیست کد را روی گوشی خود اسکن کنید و از مزایای آن لذت ببرید.

ساخت یک دوربین امنیتی

اگر شما یک گوشی اندرویدی قدیمی دارید که بی‌استفاده در اطراف مانده می‌توانید آن را به راحتی به یک دوربین امنیتی تبدیل کنید. راهی به‌صرفه و قابل دستکاری که به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. گوشی‌ها حتی می‌توانند از دوربین‌های وای‌ فای قدیمی هم پراستفاده‌تر باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل دوربین گوشی به یک دوربین امنیتی به این مطلب مراجعه کنید:
ساخت یک دوربین امنیتی
گوشی‌های هوشمند ما تنها کامپیوترهایی در سایز کوچک هستند، پس نباید از این همه قابلیت که دارند شگفت زده شویم. این نرم‌افزار است که همه‌ این امکانات را قابل انجام می‌سازد.

pcwar