00-android-n-shiftdelete
حدودا یک ماه قبل سومین نسخه از پیش نمایش اندروید N به بیرون منتشر شد، گوگل روز گذشته طبق بیانیه ای اذعان داشته است که نسخه چهارم این پیش نمایش آماده انتشار بوده و طی چند روز آینده به صورت رسمی منتشر خواهد شد. این آپدیت بصورت بسته نرم افزاری OTA برای کسانی که در طرح آزمایشی گوگ ثبت نام کرده بودند در طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.

این آپدیت گام بزرگ و مهمی در توسعه اندروید N داشته، زیرا در این نسخه ورژن API ها و نسخه SDK که هر دو مربوط به توسعه نرم افزاری می شوند به حالت نهایی و پایدار رسیده است. این بدین معناست که توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را با سورس های جدید آپدیت کرده و نسخه های مختلف و آزمایشی برنامه های خود را برای نصب بر روی نسخه نهایی اندروید که در تابستان پیش رو منتشر خواهد شد امتحان کنند. همچنین توسعه دهندگان برنامه ها می توانند نسخه های آلفا، بتا و یا نسخه های پیش نمایشی قبل از انتشار برنامه ها برای بررسی و نحوه عملکرد برنامه را روی این نسخه از پیش نمایش تست کنند.

نسخه API مربوط به اندروید N عدد 24 بوده و امید داریم تا برنامه های ساخته شده و قرار داده شده بر روی پلی استور با این نسخه از API از قابلیت های اندروید جدید همانند استفاده دو طرفه از برنامه ها و قابلیت پاسخ مستقیم پیام از هر جای سیستم به این برنامه ها توسط توسعه دهنده اضافه شود.

این نسخه از پیش نمایش اندروید برای دستگاه های Motorola Nexus 6, LG Nexus 5X, Huawei Nexus 6P, HTC Nexus 9, Google Pixel C, General Mobile 4G, and Sony Xperia Z3 بزودی در دسترس خواهد بود.

منبع: