چه چیزهای جدیدی در اندروید ۴٫۲٫۲ می‌بینیم؟

1
۶,۷۰۸

android-4.2.2
جدیدترین نسخه اندروید، یعنی ۴٫۲٫۲ که طعمی جدید برای آب‌نبات ژله‌ای یا همان جلی بین محسوب می‌شود به تازگی برای دستگاه‌های سفارشی گوگل مانند نکسوس۷، گلکسی نکسوس، نکسوس ۴ و نکسوس ۱۰ عرضه شده است.

نسخه جدید اندروید یعنی ۴٫۲٫۲ به‌روزرسانی به مقدار ۰٫۰٫۱ برای نسخه فعلی سیستم عامل اندروید است و حجمی حدود ۴۶ مگابایت دارد (البته این مقدار به دستگاهی که به‌روزرسانی می‌شود نیز بستگی دارد.)

Galaxy-Nexus-Android-4.2.2

تغییرات انجام شده در نسخه ۴٫۲٫۲ اندروید جلی بین

در به‌روزرسانی جدید شاهد تغییراتی درکدها برای بهبود کارایی و پایداری بوده‌ایم، اما کاربران زیادی امیدوارند برطرف کردن مشکلات Bluetooth A2DP و لگ‌هایی که درنسخه ۴٫۲٫۱ نکسوس ۷ وجود داشت نیز لحاظ شده باشند.

کارایی

کارایی برای کاربران اندروید به یک معناست و آن‌هم سرعت بیشتر. برای اینکه تشخیص دهیم آیا ۴٫۲٫۲ از نسخه پیشین سریع‌تر است یا خیر، بنچمارک‌هایی را برروی نکسوس ۷ قبل و بعد از به‌روزرسانی انجام دادیم که به شرح زیر است (نتایج قبل از آپدیت در داخل پرانتر نوشته شده است)

(Quadrant : 3518 (3549
(Smartbench 2012 : 3676 (3637 و برای بازی‌ها ۲۴۲۱ (۲۶۲۷)
Linpack Pro Single Thread : 44.879 MFLOP و ۱,۸۷ ثانیه (۴۷٫۱۷ MFLOP و ۱٫۷۸ ثانیه)
نتایج بنچمارک‌ها همانطور که مشاهده می‌کنید در نسخه ۴٫۲٫۲ کمتر هستند اما نتایج در دو نسخه آن‌قدر نزدیک هستند که شما در فعالیت‌های معمول هیچ تغییر عملکردی را مشاهده نخواهید کرد. البته احتمال عدم سازگاری این برنامه‌ها با نسخه جدید اندروید هم وجود دارد. تست عملکردی دیگری که برای مقایسه این دونسخه می‌توانیم درنظر بگیریم، سرعت و عملکرد مرورگر کروم است (البته این تست کمی غیرمعمول است) همانطور که کروم در نسخه ۴٫۱٫۲ عملکرد خوبی داشت در نسخه ۴٫۲٫۲ هم شاهد عملکرد خوب این مرورگر هستیم.

پایداری

با چندساعت کارکردن نمی‌توان اظهار نظر قطعی درمورد پایداری نسخه جدید داشت اما تاکنون مشکل خاص و یا ریبوت‌های ناگهانی را شاهد نبوده‌ایم( خوشحال می‌شویم درصورت بروز چنین مشکلاتی درقسمت نظرات با ما مطرح کنید)

بلوتوث

یکی از مشکلات که گوگل قول داده بود در نسخه جدید اندروید برطرف کند، مشکل بلوتوث به ویژه مشکل در صدای پخش شده وقتی که از یک شبکه همراه به دیگری انتقال انجام می‌شد (مثلا سوئیچ از شبکه ۳G به HSPA) است. در این قسمت نیز شاهد بهبودهایی هستیم اما مثل اینکه مشکل بازهم به طورکامل برطرف نشده است.

حذف پشتیبانی غیر رسمی از شبکه LTE

پس از عرضه نکسوس ۴ یکی از انتقادات وارد شده به این گوشی عدم پشتیبانی از شبکه‌ةای مخابراتی LTE‌ بود که البته با کمی دستکاری و در اصطلاح هک گوشی این موضوع امکان‌پذیر شده بود. حالا ظاهرا گزارش‌ها حاکی از آن است که این پشتیبانی غیر رسمی از LTE با آپدیت ۴٫۲٫۲ اندروید دوباره مسدود شده و با نکسوس ۴ نمی‌توان از این شبکه‌ها استفاده کرد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here