تقویم های شمسی، یکی از پر کاربردترین نرم افزارهایی است که کاربران اسمارت فون های اندرویدی در کشور ما از آن استفاده میکنند. با توجه به اینکه تمام فعالیت های رسمی کشور ما بر اساس تقویم شمسی بوده و تاریخ میلادی کمتر در امور اداری کشور کاربرد دارد، وجود تقویم های هجری در گوشی های هوشمند به یک نیاز اساسی بدل شده است.

همانطور میدانید، برنامه تقویم (Calendar) در گوشی های اکسپریا، تنها قابلیت نمایش تقویم میلادی را دارد. اما این تقویم چندان هم با تقویم هجری ما غریبه نیست. برنامه تقویم موجود در گوشی های اکسپریا این امکان را دارد که رویدادها و تعطیلات هر کشور را به صورت اختصاصی به نمایش بگذارد.

در این تقویم، قابلیتی قرار دارد که با استفاده از آن میتوان تعطیلات و رویدادهای مهم هجری شمسی و قمری را که در کشور ایران به ثبت رسیده اند نمایش داده شوند. اضافه کردن رویدادهای هجری به تقویم گوشی های سونی بسیار ساده و پیش پا افتاده است که شاید بسیاری از شما نیز این گزینه را در گوشی های خود فعال کرده باشید.

برای اضافه کردن رویدادها و تعطیلات هجری به این تقویم ابتدا به تنظیمات رفته و سپس گزینه National holidays را انتخاب کنید.


در اینجا مشاهده میکنید که لیستی از کشورها به نمایش گذاشته میشوند. با انتخاب کشور Iran مشاهده خواهید کرد که تمامی رویدادها و تعطیلات رسمی کشور ایران اعم از رویدادهای هجری شمسی و قمری در این تقویم وارد خواهند شد.

رویدادهای هجری در نسخه های مختلفی از تقویم اکسپریا از قدیم تا به امروز وجود داشته است. فعال سازی این قابلیت همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بسیار ساده و پیش پا افتاده است اما ممکن است آنهایی که به تازگی به خانواده بزرگ سونی اضافه شدند با این ویژگی در گوشی های اکسپریا آشنایی نداشته باشند.

به هر حال رویدادهای هجری در این تقویم هر چند که بسیار کاربردی است اما نمیتواند جای خالی یک تقویم شمسی را در گوشی شما پر کند. در نهایت اگر به دنبال یک تقویم شمسی برای گوشی خود هستید سونی برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده و تقویم شمسی را برای کاربران ایرانی خود منتشر کرده است. این تقویم را نیز میتوانید از لینک زیر در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا دریافت کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور