به تازگی نتایج تست گیک بنچ 4 از پردازنده ی اسنپدراگون 670 منتشر شده است که عملکرد این چیپ را نشان می دهد. این چیپ جدید، از هسته های پردازشی کایرو مشابه با پردازنده ی اسنپدراگون 845 استفاده خواهد کرد. همچنین، هنوز مشخص نیست که آیا در این پردازنده از لیتوگرافی 10 نانومتری استفاده شده است یا خیر.

عملکرد این پردازنده، همانطور که انتظار داشتیم، عملکردی بین چیپ های اسنپدراگون 660 و قدرتمندترین چیپ کوالکام، اسنپدراگون 845 می باشد. همانطور که احتمالاً می دانید، تست گیک بنچ 4 تنها نتایج مربوط به عملکرد پردازنده ی مرکزی دستگاه را نشان می دهد. بنابراین، در مورد عملکرد پردازشگر گرافیکی مورداستفاده قرار گرفته در این چیپ نمی توان اظهار نظری داشت. همچنین، باید به این نکته هم توجه داشت که این پردازنده هنوز بروی هیچ دستگاهی نصب نشده است. بنابراین، در زمان استفاده ی واقعی از این چیپ ممکن است شاهد استفاده از بهینه سازی هایی باشیم که اندکی عملکرد پردازشگر را بهبود ببخشد.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که چیپ 670، چه عملکرد پردازشی را در بخش پردازش های گرافیکی از خود به نمایش می گذارد. چراکه پیشتر شاهد فاصله ی زیاد عملکرد چیپ های 660 و 835 در این بخش بوده ایم اما به نظر می رسد که کوالکام قصد دارد تا با عرضه ی چیپ 670 این فاصله را کاهش دهد. پیش بینی ها بر این اساسند که در چیپ جدید کوالکام از پردازشگر گرافیکی آدرنو 620 استفاده خواهد شد.

منبع: