اپل امسال با معرفی آیفون X خود را به جرگه طرفداران صفحه نمایش Oled وارد کرد. صفحه نمایش Oled کم کم در حال فراگیر شدن است و حتی گفته میشود که سونی در سال آینده نیز در گوشی های اکسپریا به سراغ این فناوری خواهد رفت. تمایل شدید شرکت ها به استفاده از صفحه نمایش Oled در گوشی های هوشمند سبب شده، تولیدکنندگان صفحه نمایش برای ورود به این عرصه خود را به تکاپو بندازند.

از ژاپن خبر میرسد، کمپانی Japan Display قصد دارد تا سرمایه گذاری خود را برای تولید صفحه نمایش های Oled افزایش دهد. به گزارش رویترز، ژاپن دیسپلی سرمایه 900 میلیون دلاری برای توسعه صفحه نمایش های Oled در نظر گرفته است.

صفحه نمایش های Oled توسط ژاپن دیسپلی با نام انحصاری Joled شناخته میشود. در واقع Joled فناوری اختصاصی Incj است که با همکاری شرکت های دیگر ژاپنی مثل ژاپن دسیپلی، سونی و پاناسونیک ساخته میشود. سونی در حال حاضر 5 درصد از سهام این گروه را در اختیار دارد.

نظر به این که گوشی های هوشمند کم کم به سمت استفاده از صفحه نمایش های بر پایه Oled پیش میروند، سرمایه گذاری در این بخش میتواند هزینه های تولید صفحه نمایش برای سونی را کاهش داده و سود فراوانی نیز از بابت فروش آن به کمپانی های دیگر عاید سونی و شرکای تجاری آن کند.

منبع: