01
یکی از نگرانی های علاقمندان به محصولات آینده اکسپریا سونی مربوط به بخش صفحه نمایش است. اینکه این شرکت در محصولات خود که شامل اسمارت فون ها و تبلت ها هم می شوند،
از چه نوع صفحه نمایشی استفاده خواهد کرد. امروز شرکت ژاپن دیسپلی (JDI) اعلام کرد که در حال توسعه یک صفحه نمایش ۵ اینچی ۱۰۸۰p TFT LCD با قابلیت لمس یکپارچه است (برند Pixel Eyes).
JDI-5-inch-Pixel-Eyes-640x901
همانطور که می دانید ژاپن دیسپلی در واقع شرکتی است که با سرمایه گذاری مشترک هیتاچی، توشیبا و سونی ایجاد گردیده و پنل های تولیدی آنها در بعضی از اسمارت فون های Xperia Z نیز مورد استفاده قرار گرفته است، پس جای تعجبی نیست که این پنل ها در محصولات جدید سونی هم مورد استفاده قرار گیرد. ظاهرا JDI می داند که سونی برروی این محصولات به چه نوع پنلی نیاز خواهد داشت، صفحه نمایشی با رزولوشن بالاتر، زاویه دید بهتر و گسترده تر، کیفیت تصویر بالاتر، مصرف کمتر انرژی و ضخامت کمتر پنل از جمله مواردی است که در یک صفحه نمایش جدید می بایست مورد توجه قرار گیرد.

ژاپن دیسپلی قرار است تولید انبوه محصولات Pixel Eyes خود را از ماه June سال جاری در دو مدل با رزولوشن های ۷۲۰p(رزولوشن ۷۲۰ در ۱۲۸۰) و qHD (رزولوشن ۵۴۰ در ۹۶۰) آغاز کند. همانطور که اعلام شد آنها همچنین در حال آماده کرده یک پنل ۵ اینچی TFT LCD فول اچ دی همراه با تکنولوژی Pixel Eyes می باشند.

مزایای استفاده از این تکنولوژی، باریک تر شدن ماژول (بین ۱۰ تا ۳۰ درصد)، بارتابش نور کمتر و بهره وری بالاتر خواهد بود. حال همه نگاهها به پرچمدار آینده سونی خواهد بود. آیا آنها می توانند در محصول آینده خود از یک صفحه نمایش پیشرفته و عالی استفاده کنند؟ نظر شما در این زمینه چیست؟

xperiablog
به نقل از PCWAR