اگر اخبار مربوط به اسپیکر هوشمند گوگل هوم را دنبال کرده باشید، حتماً اطلاع دارید که کاربران این دستگاه می توانند به سادگی و با گفتن عبارت Hey Google دستیار خود را فعال کنند و از آن استفاده نمایند. با فعال شدن دستیار، کاربر می تواند فرمان های مختلفی را به آن بدهد. برای نمونه، دستگاه می تواند با دریافت فرمان مناسب از سوی کاربر، اجزای مختلف خانه را مدیریت و کنترل نماید. اما تا چند وقت آینده کاربران اسمارت فون های اندرویدی نیز می توانند با گفتن این عبارت دستیار خود را فعال کنند. پیشتر و در گوشی های اندرویدی برای فعال شدن دستیار گوگل باید عبارت Ok Google را می گفتند اما گوگل برای یکپارچه سازی بیشتر اسمارت فون ها و دستیارهای هوشمند خود قصد دارد تا از این پس گوشی های اندرویدی را نیز با فرمان Hey Google به حالت دستیار صوتی ببرد.

البته همچنان امکان فعال کردن دستیار با استفاده از دستور OK google نیز فراهم خواهد بود اما باید به این نکته هم توجه داشت که به دلیل ساختار سیلابل های عبارت Hey Google، گفتن این عبارت در مقایسه با گفتن OK Google ساده تر و روان تر خواهد بود. حالا باید منتظر ماند و دید که با پشتیبانی دستیار صوتی گوگل از دستوری جدید، چه تعدادی از کاربران به استفاده از آن روی می آورند و چه تعداد دیگر همچنان از دستور قدیمی استفاده می کنند.

زمانی که دستیار صوتی شما بروزرسانی شود و از این دستور پشتیبانی کند، گوگل این موضوع را با استفاده از نوتفیکیشنی به شما اطلاع خواهد داد. اما درصورتی علاقه مند به دسترسی سریع تر به این قابلیت هستید، ممکن است بتوانید آن را تجربه کنید. برای این کار ابتدا پلی استور را بروی گوشی خود باز کنید. سپس از منوی سمت چپ، به بخش My Apps and Games مراجعه نمایید. در صورتی که امکان دسترسی شما به آپدیت وجود داشته باشد، در این بخش بروزرسانی را برای اپلیکیشن گوگل مشاهده خواهید کرد که با بروزکردن آن می توانید از قابلیت جدید دستیار گوگل بهره مند شوید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما از دستیارهای صوتی استفاده می کنید؟ آیا به نظر شما این دستیارها به اندازه ی کافی توسعه یافته اند تا بتوان با استفاده از آن ها نیازهای روزمره ی خود را با استفاده از آن ها برطرف کرد؟

 

منبع: