Tienda-virtual-Sony-en-metro-Madrid-3
رشد روز افزون گوشی های هوشمند یک حقیقت انکار ناپذیر است. این روزها از نوجوان تا پیر یک مصرف کننده گوشی هوشمند هستند. در دستان همه یک گوشی هوشمند است که کم کم جای کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها را در بسیاری از زمینه ها گرفته است.

سایت تخصصی اکسپریا به عنوان یک مرجع موبایل در ایران بیشتر از دیگر وبسایت ها تحت تاثیر رشد گوشی های هوشمند قرار دارد. آنطور که ما بررسی کرده ایم تمایل کاربران به استفاده از گوشی های هوشمند برای ورود به سایت نسبت به گذشته بیشتر شده است. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند بیشتر صاحب چه گوشی های هوشمندی هستند.

ما سال گذشته و در چنین روزهایی یک نظرسنجی جامع را برگزار کردیم که در آن از کاربران درخواست شده بود مدل گوشی خود را اعلام کنند. هرچند که یک نظر میتواند تا حدودی وضعیت توزیع مدل های گوشی را در بین کاربران برای ما مشخص کند اما معیار دقیقی محسوب نمیشود. چرا که بسیاری از کاربران در نظرسنجی شرکت نمیکنند و این باعث خواهد شد آمار ارائه شده از حقیقت فاصله بگیرد.

اما امسال سعی کردیم تا با روشی دیگر به تفکیک گوشی های هوشمندی که در دستان کاربران سایت تخصصی اکسپریا است بپردازیم. به همین خاطر استفاده از ابزاری دیگر را در دستور کار قرار دادیم تا به صورت خودکار گوشی های هوشمند کاربران را شناسایی کند. اگر موافقید با هم نگاهی به گوشی های هوشمند کاربران سایت تخصصی اکسپریا خواهیم انداخت.

device

این آمار میانگین کاربرانی است که در هر روز به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند. در این آمار اکسپریا Z2، اکسپریا Z1، اکسپریا Z و اکسپریا Z3 بیشتر از دیگر گوشی های هوشمند سونی در دستان کاربران اکسپریایی قرار دارد.

اما شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید بازدیدکنندگان سایت تخصصی اکسپریا به غیر از گوشی های هوشمند اکسپریا صاحب چه گوشی هایی هستند؟ طبیعی است که اکثریت کاربران این سایت صاحب یکی از گوشی های هوشمند سونی باشند. اما بعد از گوشی های اکسپریا کاربران با گوشی های هوشمند سامسونگ، هواوی و اپل بیش از دیگر گوشی های هوشمند به این سایت مراجعه میکنند. این آمار نشان میدهد که در هر روز بیش از 500 نفر با یکی از گوشی های هوشمند سامسونگ به سایت تخصصی اکسپریا سونی وارد میشوند.

model

این روزها صفحه نمایش های 5 تا 5.2 اینچی محبوب ترین اندازه برای کاربران گوشی های هوشمند است. بیشترین اسمارت فون های امروزی نیز از صفحه نمایش هایی در همین حدود برخوردارند که باعث شده در آمارهای سایت ما نیز صفحه نمایش های 5 و 5.2 اینچی در صدر قرار بگیرند.

display

این آمار نشان میدهد بیشتر کاربران زبان انگلیسی را به عنوان زبان پیش فرض گوشی خود انتخاب میکنند. زبان فارسی نیز در رتبه بعدی قرار دارد. در واقع زبان انگلیسی مناطق مختلف بیشترین میزان را در این جدول به خود اختصاص دادند.

lang