microsoft-xbox-one-ps4-cross-platform-play.jpg.optimal

مایکروسافت چندی است که قابلیتی را برایِ گیمرهایِ ویندوز 10 و کنسول XBX1 خود عرضه کرده است که بر اساس آن کاربران این 2 پلتفرم میتوانند در بازی هایِ مشترک به رقابت با یکدیگر بپردازند و از بازی خود نهایت لذت را ببرند. حال سران مایکروسافت به کمپانی ژاپنی سونی پیشنهاد داده اند که چنین قابلیتی را بر رویِ کنسول هایشان فعال کنند تا گیمرهایِ این دو کنسول بتوانند با یکدیگر به رقابت بپردازند.

سونی فعلاً درباره این موضوع اظهار نظر نکرده است، اما چیزی که بدیهی است، این مایکروسافت است که از این پیشنهاد نهایت استفاده را خواهد برد، چون حدأقل از این طریق میتواند XBOX هایِ بیشتری بفروشد و گیمرهایِ خود را به نبرد علیه گیمرهایِ کنسول PS4 ترغیب کند. در واقع میتوان اینطور بیان کرد که مایکروسافت میخواهد از طریق این حقه تبلیغاتی میزان فروش خود را بالا ببرد.

بازی بسیار محبوب Rocket League اولین بازی دنیا با قابلیت رقابت بین دو پلتفرم ویندوز 10 و XBX1 بود. حال توسعه دهندگان بازی مذکور اعلام کرده اند که راهی برایِ رقابت کاربران شبکه هایِ XBOX Live مایکروسافت و PSN سونی یافته اند و میتوانند با بروزرسانی جدیدی این قابلیت را برایِ رقابت گیمرها فراهم کنند، اما در این بین همه چیز به تصمیم سونی بستگی دارد.

در این بین گیمرهایِ هر دو کنسول خواستار فعالسازی چنین قابلیتی هستند تا با شبکه ای جهانی برایِ رقابت در بازی هایِ رایانه ای روبرو شویم، اما تابحال سردمداران کمپانی سونی هیچگونه پاسخی به این درخواست نداده اند. در مجموع باید منتظر همایش اختصاصی سونی هفته آینده سونی در نیویورک باشیم. شاید در مراسم معرفی کنسول هایِ جدید پلی استیشن، سونی خبرهایِ خوشی برایِ گیمرهایِ دنیا داشته باشد.

منبع: