z1-001
قطعا تا به این لحظه باخبر شدید که سونی در لیست به روزرسانی گوشی های خود به اندروید 6.0 نام هیچ یک از اسمارت فون های سری 2013 را قرار نداده است. این به معنی خداحافظی اکسپریا Z و Z1 با اندروید مارشمالو است.

اکسپریا Z و Z1 که هر کدام سرپرست یک خانواده هستند با پایان پشتیبانی زیر مجموعه های خود را نیز از به روزرسانی ها محروم میکنند. اکسپریا ZL، اکسپریا ZR، اکسپریا Z Ultra و اکسپریا Z1 Compact نیز بر این اساس باید با اندروید 6.0 مارشمالو خداحافظی کنند.

البته باید این موضوع را بپذیریم که پایان پشتیبانی نرم افزاری به منزله پایان عمر یک گوشی هوشمند نیست. آن هم گوشی های سری Z که مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد را در خود جای داده اند. ولی برای آنهایی که به شدت در فکر به روز بودن هستند این اتفاق آنها را در وضعیت دشواری قرار میدهد.

اگر شما یکی از کاربران گوشی هایی هستید که در لیست به روزرسانی اندروید 6.0 نام آنها جای نگرفته چه میکنید؟ آیا با آخرین نسخه رسمی ادامه میدهید؟ یا اینکه از این پس به استفاده از رام های غیر رسمی روی خواهید آورد؟ البته گزینه سومی نیز وجود دارد که تعویض گوشی و خرید یک اسمارت فون دیگر که اندروید 6.0 را دریافت میکند! شما کدامیک از راه های فوق را برای ادامه انتخاب میکنید؟ خواهشمندیم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.