General Sony Images And Chief Executive Officer Kazuo Hirai Earnings News Conference
کازو هیرای، از آوریل سال 2012 میلادی سکان کشتی طوفان زده سونی را در دست گرفت و در این مدت تلاش کرد تا یک بار دیگر پرچم سونی را بر فراز قله های تکنولوژی بر افراشته کند. با این حال مشکلات دهه قبل سونی باعث شد تا هیرای در این راه کار آسانی نداشته باشد. او در این سال ها تلاش کرد تا در مرحله نخست مشکلات مالی سونی را حل کند و در این راه دست به فروش چندین بخش مهم این شرکت همچون بخش وایو زد.

با وجود این که در آخرین گزارشات مالی سونی، ضرردهی این شرکت نسبت به قبل بهبود یافته اما گویا این وضعیت به مذاق مدیران سابق سونی خوش نیامده و آنها شدیدا از عملکرد مدیریت فعلی سونی ناراضی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، مدیران سابق سونی در یک جلسه با مدیران فعلی به شدت از عملکرد کازو هیرای در اداره سونی انتقاد کردند. پسران پیر که در ژاپنی به افرادی گفته میشود که سابقا دارای سمت های مدیریتی مهم بودند، در این جلسه کازو هیرای را به عدم نو آوری متهم کردند. آنها معتقدند کازو هیرای به عنوان مدیر سونی دچار سردرگمی است و به جای ایجاد نوآوری برای کسب موفقیت، صرفا به فکر کاهش هزینه ها و فروش بخش های کوچک و بزرگ سونی است.

انتقادات پسران پیر سونی، در جایی شدت گرفت که کازو هیرای پیشنهاد خود را برای فروش بخش سرگرمی های سونی در این جلسه مطرح کرد. در سه سال اخیر، طرفداران این شرکت با سابقه شاهد واگذاری چندین بخش مختلف از سونی بودند و در ماه های گذشته نیز صحبت هایی مبنی بر احتمال فروش بخش موبایل و تلویزیون سونی طرفداران این شرکت را بیش از قبل نگران کرد. با این هجمه انتقادات باید ببینیم آیا هیرای در تصمیمات کلان خود در قبال آینده سونی تجدید نظر میکند یا همچنان همین سیاست را دنبال خواهد کرد.

reuters