صبح امروز در کشور ژاپن، کمپانی سونی همزمان با ارائه آخرین وضعیت مالی خود با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی خبر بسیار شوک آوری را در رسانه ها مطرح کرد. کازو هیرای مدیر عامل موفق سونی در سال های اخیر، امروز در این کنفرانس مطبوعاتی رسماً کناره گیری خود از سمت مدیریت شرکت سونی را اعلام کرد.

سونی رسماً اعلام کرد که آقای هیرای از اول آوریل جای خود را به آقای کنیچیرو یوشیدا خواهد داد و سپس خود در هیئت مدیره سونی به فعالیت ادامه میدهد. کازو هیرای بعد از کناره گیری از سمت مدیریت سونی، به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت منصوب خواهد شد. هیرای در مراسم تودیع خود به تمجید از آقای یوشیدا، مدیر عامل آینده سونی پرداخت و گفت:

من معتقدم که او دارای تجربه بالا و آینده نگری است تمامی ویژگی های مورد نیاز برای یک رهبری موفق بر کسب و کارهای سونی را دارد. یوشیدا در حال حاضر ایده آل ترین فرد برای هدایت سونی به سمت آینده است. من به عنوان مدیر سونی به طور کامل از آقای یوشیدا و تیم مدیریتی جدید حمایت خواهد کرد و تمام توانم را در راه انتقال تجربیات خود برای موفقیت سونی به کار خواهم گرفت.

آقای یوشیدا در مراسم معارفه خود به صورت کوتاه برنامه های خود را برای موفقیت سونی در آینده تشریح کرد. یوشیدا سیاست های هیرای در سال های مدیریت سونی را محترم شمرده و به دنبال این است که با اصلاحات آن قدرت سونی را در بازارهای جهانی بیشتر کند. یوشیدا در مراسم معارفه خود اعلام کرد:

اولویت اصلی من این است که برنامه ریزی خود را برای کسب و کارها در سال 2018 تا ماه آگوست به صورت نهایی مشخص کرده و سپس با پیاده سازی آن در مسیر پیشرفت حرکت کنیم. این دوره، یک دوره بسیار مهم و هیجان انگیز برای سونی است که ما و تمام تیم مدیریتی، با نگاهی کامل به آینده قصد داریت تا بهترین مسیر ممکن برای حرکت به جلو را انتخاب کنیم. ما تمام تلاش خود را برای ایجاد بهتر کردن سونی در آینده، به طوری که تمام سهامداران ما را راضی کند خواهیم بود.

کازو هیرای در ابتدای سال 2012 سمت مدیریت سونی را بر عهده گرفت. در ابتدای مدیریت هیرای بر سونی، اوضاع و احوال این شرکت قدیمی بسیار نا به سامان بود، اما وی با کاهش هزینه ها و سرمایه گذاری بر روی واحد های سود ده، نه تنها سونی را از خطر ورشکستگی نجات داد، بله در آخرین سال مدیریت خود یکی از سودآورترین سال های تاریخ سونی را رقم زد.

منبع: