تعدادی از همکاران خوش اقبال ما به صورت قاچاق Sony Xperia Z از نمایشگاه CES خارج کرده و شروع به ازمایش دوربین ان کردند و مواردی را که منتشر کردند واقعا جالب بوده است
سونی در نمایشگاه CES در واقع با معرفی این اسمارت فون افراد زیادی را به خود جلب کرد و واقعا همه را مبهوت ان کرد این اسمارت فون علاوه بر صفحه نمایش 5 اینچی 1080p و دوربین 13 مگاپیکسلی به جای قرار دادن سنسور قبلی دوربین خود یعنی Exmor R که دارای مشکلاتی بود و تکنولوژی نسبتا قدیمی داشت از سنسور Exmor RS در این اسمارت فون استفاده کرده که برتری های نسبت به تکنولوژی قبلی خود داراست از جمله بهبودی کیفیت تصویر و طبیعی بودن بیشتر ان . از جمله موارد دیگر را که در این ورژن استفاده کرده استفاده همزمان از HDR در فیلم برداری و استفاده از حداکثر کیفیت تصویر. با توجه به اینکه تعدادی از دوستان نیز در سایت BestBoys.de این اسمارت فون را بررسی کردند به مورد جالبی در ان دست یافتند اینکه فکوس اتومات دوربین فوق العاده میاشد چه فکوس دستی چه از راه لمسی . از موارد دیگر که توسط این گروه مورد ازمایش قرار گرفته شد اینکه فکوس 100% در این گوشی کیفیت بسیار بالایی را داراست و به هیچ عنوان افت کیفیت نداشته و از Xperia T در سال پیش بسیار قوی تر میباشد و نسبت به ان سطح نویز پایین تر و دقت پیشتر در عکس برداری میباشد . البته مورد دیگر که ذکر شده به نظر میرسد HDR در این اسمارت فون به طور کلی تغییر کرده به طوری که وقتی این قابلیت در زمان فیلم برداری فعال میباشد خود به طور اتوماتیک سایه های اضافی را از بین برده و باعث شفاف تر شدن تصویر – مساوات روشنایی کلی در ان و برجستگی های غیر عادی کمتر – میشود .
نتیجه گیری کلی ما طبق این مشاهدات که داشتیم فیلم برداری در این دوربین بسیار با کیفیت است که خود نیز از ان متعجب شدیم از جمله مشکلات که از نظر ما مزیت حساب میشود زمان در فکوس در عکس برداری که برای شرایط خاص بسیار مناسب است – اما تنها چیزی که ما در این اسمارت فون نیافتیم دکمه یا قسمتی برای تغییر کیفیت البته شاید اشتباه از ما بود به هر حال تا زمان عرضه صبر خواهیم کرد ولی این را بدانید این گوشی بسیار قوی تر از Xperia T میباشد .
http://www.gsmarena.com/fullres_sony_xperia_z_camera_samples_surface_from_ces-news-5338.php

gsmarena