telegram-channel
امروزه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرام، به ابزاری مهم برای انتشار اخبار و اطلاع رسانی در زندگی روزمره ما بدل شدند. حدود یک سال از اضافه شدن قابلیت کانال به تلگرام میگذرد و در این مدت کانال های فارسی زبان بسیار زیادی با اهداف مختلف در این برنامه ایجاد شدند.

گسترش این کانال ها و صفحه های اختصاصی در شبکه های اجتماعی نیازمند نظارت بیشتر بر روی آنهاست. صبح امروز وزیر ارتباطات در حاشیه دومین همایش ملی خدمات عمومی الزامی ICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته کشور در جمع خبرنگاران حاضر شده و به پاسخگویی به برخی سوالات پرداخت.

محمود واعظی در حاشیه این مراسم خبر از اعطای مجوز به کانال ها و صفحه های اجتماعی پرکاربر داد. بر این اساس در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی، مصوب شد کانال‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف بیش از حد خاصی عضو دارند و مشغول به فعالیت‌های خبری و اطلاع رسانی هستند باید از مراجع مرتبط مجوزهای لازم را دریافت کنند.

البته دریافت مجوز تنها مربوط به کانال ها و صفحاتی میشوند که در زمینه خبری فعالیت میکنند و صفحه های شخصی افراد و همینطور کانال های سرگرمی، تفریحی، فناوری و … که در زمینه های دیگر فعالیت میکنند مشمول این قانون نخواهند شد. همچنین هنوز منظور از “بیش از حد خاص” و اینکه حداقل عضو برای دریافت مجوز چه مقدار باید باشد مشخص نیست.