sony-design-making-modern-1

سونی یکی از معدود کمپانی هایِ دنیاست که پس از گذشت تقریباً 7 دهه اصالت خود را ذره ای از دست نداده که هیچ، همواره سعی کرده است با شخصیت برتر خود که یک ویژگی ذاتی است همگان را تحت تأثیر قرار داده و به همگان ثابت کند که فرهنگ و تمدن کشور ژاپن، یک تمدن برتر در دنیاست.

70 سال از عمر سونی میگذرد. کمپانی ژاپنی خوش نامی که کمترین تغییرات را تا به امروز به خود دیده است و کسانی که با این کمپانی در اولین روزهایِ فعالیتش آشنا شده بودند، همچنان میتوانند با استناد به شناخت دیرینه خود هنوز به کمپانی مورد علاقه شان تکیه کرده و آنرا همانند سابق دوست بدارند.

سونی در طی این 70 سال خدمت بسیار زیادی به تکنولوژی در دنیا کرده است. این کمپانی ژاپنی از بدو تأسیس تا به همین امروز همیشه سعی کرده است نوآوری را در کنار اصالت دیرینه و ذاتی خود حفظ کند و همیشه به عنوان برترین و بهترین هم در کشور خانگی اش ژاپن و هم در دنیا بر سر زبان ها باشد.

اَکنون اما پس از گذشت 7 دهه، وقت آن رسیده است که علاقه مندان سونی و مردم دنیا با گوشه ای از خلاقیت ها و نوآوری هایِ سونی و نقشی که این کمپانی اَصیل ژاپنی در زندگی ما داشته است آشنا شوند. با محصولات بزرگی همچون واکمن ها، پلی استیشن هایِ سونی، دوربین هایِ فیلمبرداری هندی کم سونی، دوربین هایِ عکاسی سایبرشات سونی، لپتاپ هایِ وایو و … .

به همین دلیل، جمعی از طراحان و نویسندگان بزرگ دنیا با همکاری کمپانی سونی تصمیم گرفتند که کتابی با این مضمون تهیه کنند. این کتاب که برایِ آن قیمتی معادل 50 دلار آمریکا در نظر گرفته شده است به صورت تصویری میباشد و همانطور که اشاره شد، حاوی تصاویر زیادی از خاطره انگیزترین و تأثیرگذار ترین نوآوری ها و اختراعات سونی در طی این 70 سال همراهی میباشد.

برایِ به ثمر نشستن چنین پروژه ای، 3 تن از برترین طراحان و نویسندگان دنیا گرد هم جمع شده اند. آقایِ Ian Luna، نویسنده کتاب هایِ بسیار زیادی درباره مُد، معماری و طراحی صنعتی؛ آقایِ Deyan Sudjic، سرپرست موزه طراحی لندن و آقایِ Chip Kidd، نویسنده، ویراستار و طراح برایِ جمع آوری این کتاب ارزشمند با سونی همکاری داشته اند و نظرات خود را پیرامون محصولات سونی و تأثیرگذاری آنها در این کتاب آورده اند.

کارشناسان پیش بینی میکنند این کتاب در اولین تیراژ خود فروش بسیار خوبی را در دنیا تجربه کند، چون سونی در بین مردم دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار است. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را به تماشایِ تصاویری از این کتاب مصور و زیبا از خلاقیت و نوآوری هایِ سونی طی 70 سال گذشته دعوت کنیم. با ما همراه باشید…

منبع: