کدامیک از گوشی های هوشمند سونی، شانس دریافت اندروید 7.0 را دارند؟

70
۱۹,۵۲۱

sony_xperia_z5_platinum_12_crop (1)

گوگل، پس از چند هفته نظرخواهی از کاربران خود در خصوص نام نسخه آینده سیستم عامل محبوبِ اندروید، بالاخره Nougat را انتخاب کرد. Nougat نام اندروید 7.0 خواهد بود که در آینده ای نزدیک شاهد اجرای آن بر گوشی های هوشمند خواهیم بود.

گوگل از چند ماه قبل، نسخه ای پیش نمایش از اندروید 7.0 را برای برخی دستگاه ها عرضه کرد تا بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های نهفته در آن برای ما آشکار شود. ماجرای معرفی اندروید 7.0 با تمام نسخه های قبلی اندروید متفاوت است. پیش از این گوگل یک نسخه پیش نمایش از اندروید را عرضه میکرد و پس از چند ماه همزمان با انتخاب نام نهایی آن در طی یک مراسم نسخه جدید خود را معرفی میکرد. اما امسال نام نوقا به یکباره برای نسخه جدید اندروید انتخاب شد و هنوز مشخص نیست که آیا گوگل برنامه ای برای معرفی رسمی اندروید 7 دارد یا که خیر.

به هر حال، حالا که شماره و نام نسخه آینده اندروید تعیین شده همه منتظر هستند تا شرکت های مختلف برنامه های خود را برای به روزرسانی گوشی های هوشمند به این نسخه ارائه کنند. یکی از این شرکت ها سونی است که کاربران آن بی صبرانه منتظر هستند تا ببینند سونی کدامیک از اسمارت فون های اکسپریا را در پروژه جدید به روزرسانی وارد خواهد کرد.

ما در این مقاله قصد داریم تا با یک بررسی کوتاه ببینیم کدامیک از گوشی های هوشمند سونی، شانس دریافت اندروید 7 را دارند؟ توجه داشته باشید هنوز هیچ لیستی از جانب سونی اعلام نشده و تمام این مباحث بر اساس تحلیل و بررسی های ما از شرایط فعلی حاکم بر سونی و گوشی های اکسپریا نوشته شده است.

در ابتدا بد نیست نگاهی به گوشی های هوشمند اکسپریا که هنوز در محدوده پشتیبانی نرم افزاری از سونی هستند داشته باشیم. در حال حاضر گوشی های هوشمند زیر همچنان در حال دریافت آپدیت های نرم افزاری هستند: البته در این بین گوشی های دو سیم کارت و تک سیم کارت فرقی ندارند و تبلت ها نیز با اسمارت فون های هم دوره خود لحاظ میشوند.

Xperia X Performance
Xperia X
Xperia XA
Xperia XA Ultra
Xperia Z5 Premium
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z3 Plus
Xperia Z3
Xperia Z3 Compact
Xperia Z2
Xperia C5 Ultra
Xperia M5
Xperia C4
Xperia M4 Aqua
Xperia E5

در قدم اول، تعدادی از گوشی های اکسپریا هستند که به احتمال 100% این به روزرسانی را دریافت خواهند کرد. هر چهار گوشی هوشمند خانواده X در همین دسته هستند که کار خود را با اندروید 6 آغاز کردند و دریافت اندروید 7 برای آنها حداقل به روزرسانی است که میتوانند تجربه کنند.

سه گوشی دیگر از سری Z5 نیز که با اندروید 5.1 عرضه شدند همانند سری X جزو اسمارت فون هایی به حساب می آیند که دریافت اندروید 7 برای آنها قطعی است. اکسپریا Z3 Plus وضعیتی مشابه با اکسپریا Z5 دارد و به احتمال قریب به یقین این آپدیت را دریافت میکند.

در مقابلِ این چند گوشی که نام بردیم، تعدادی از گوشی های اکسپریا هستند که احتمال دریافت این به روزرسانی برای آنها بسیار کم و یا حتی غیر ممکن است. اکسپریا E5 با توجه به سابقه پشتیبانی سونی از سری ارزان قیمت E بعید است که اندروید 7 را دریافت کند و سونی همین اندروید 6 را که در ابتدا برای این دستگاه قرار داده تا انتها نیز با چند به روزرسانی سیستمی کوچک به پایان خواهد رساند.

دو گوشی دیگر از سری M به نام های اکسپریا M4 Aqua و اکسپریا M5 به علاوه دو فبلت سری C به نام های اکسپریا C4 و اکسپریا C5 Ultra همگی بازمانده های لالی پاپ هستند که در لیست به روزرسانی اندروید 6.0 سونی نیز قرار دارند. به نظر میرسد روی این چهار دستگاه نیز نمیتوانیم حساب باز کنیم و سونی اندروید مارشمالو را ایستگاه آخر آنها قرار خواهد داد.

اما سه گوشی هوشمند دیگر از سونی باقی مانده که وضعیت آنها مبهم است. اکسپریا Z2، اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact همگی تنها بازمانده های کیت کت از سال 2014 هستند که هنوز از جانب سونی حمایت میشوند. حدس وضعیت این سه دستگاه و اینکه آیا به اندروید نوقا میرسند یا خیر بسیار دشوار است.

androidpit-sony-xperia-Z3-1-7-w782

شاید اول از همه باید منتظر گوگل باشیم تا ببینیم چه زمانی اندروید 7.0 نوقا به صورت نهایی معرفی خواهد شد. هر چه دیرتر این اتفاق رخ دهد شانس دریافت این نسخه برای سه گوشی نامبرده نیز کمتر میشود. چرا که سونی در ابتدا نسل های جدید خود را آپدیت میکند و سری Z2 و Z3 با این حساب در مرحله ای بعد از سری X و Z5 باید آپدیت جدید را دریافت کنند.

سونی معمولا اسمارت فون های هر ساله خود را با هم به روزرسانی میکند و سری Z2 و Z3 نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پس هر اتفاقی که برای اکسپریا Z3 رخ دهد برای اکسپریا Z2 نیز رخ خواهد داد. در حال حاضر بیش از دو سال و چند ماه از عرضه اکسپریا Z2 میگذرد و قاعدتاً پشتیبانی نرم افزاری از این دستگاه به پایان رسیده است. در حالی که اکسپریا Z3 به مرز دو سالگی نزدیک میشود. پس این احتمال وجود دارد که سونی همانند اکسپریا Z1 که آن را با اکسپریا Z در یک ایستگاه متوقف کرد، این بار نیز اکسپریا Z3 را به خاطر اکسپریا Z2 و همگام سازی با آن در همین اندروید مارشمالو متوقف سازد.

از طرف دیگر سونی با همکاری گوگل، نسخه پیش نمایشی از اندروید 7 را برای اکسپریا Z3 عرضه کرده تا کاربران این دستگاه امیدوار شوند که پرچمدار سال 2014 سونی به اندروید 7 خواهد رسید. ولی نباید این موضوع را دلیل محکمی بر به روزرسانی مذکور بدانیم. چرا که سونی معمولا نسخه های پیش نمایش و یا حتی رام های خام AOSP را برای برخی از گوشی های خود در اختیار توسعه دهندگان قرار میدهد، اما هرگز به صورت رسمی آنها را عرضه نمیکند. اتفاقی که برای اکسپریا E3 و چند دستگاه دیگر با انتشار رام خام AOSP از اندروید لالی پاپ افتاد اما سونی دست به عرضه رسمی آنها نزد.

پس برای سری Z2 و Z3 اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم اول از همه باید چشم به گوگل داشته باشیم تا ببینیم چه زمانی نسخه نهایی اندروید 7.0 عرضه میشود. اگر همین فردا این اتفاق رخ دهد میتوانیم امیدوار به دریافت نوقا برای سری Z2 و Z3 باشیم اما اگر این اتفاق به چند ماه آینده، مثلا مهر ماه که معمولا نسخه های اندروید در همان زمان نهایی میشوند موکول شود شانس دریافت اندروید 7.0 برای سری Z2 و Z3 کاهش می یابد. چرا که از همان زمان تا شروع به روزرسانی و رسیدن به مرحله ای که اکسپریا Z2 و Z3 در آن قرار دارند چند ماه طول میکشد. پس نباید انتظار داشته باشیم دستگاهی مثل اکسپریا Z2 که در اوایل 2014 معرفی شده تا نیمه های سال 2017 آپدیت های سیستمی خود را دریافت کند!!!

با تمام این تفاصیل باز هم تکرار میکنیم تا زمانی که سونی لیست قطعی خود را برای به روزرسانی محصولات خود ارائه نکند، نمیتوانیم قضاوت درستی از برنامه سونی داشته باشیم. سونی بارها نشان داده در به روزرسانی گوشی های هوشمند خود غیر قابل پیش بینی است. پس ما هم مثل شما منتظر هستیم تا ببینیم سونی در نهایت کدامیک از گوشی های هوشمند خود را در لیست به روزرسانی شیرینی نوقا جای خواهد داد.

70 دیدگاه ها

 1. سونی Z3 رو با طراحی کاملا متفاوت و با بهبودهایی همراه کرد، که اشتباهاتی تو Z2 داشت رو جبران کنه. ( انقلاب هایی داشت، دقیقا مثل سری X)
  Z3 Plus هم فقط برای دست گرمی بود، که Z5 بیشتر روش کار کنه.
  بیشتر از این نمیتونم بنویسم، فردا کنکور دارم.
  کوچک شما سپهر (پاناسونیک)

  پاسخ

  Wolf a گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۲۳:۱۵

  سلام.
  ۱-یکی از سیاستهای شرکتها برای اینکه کاربران گوشیهاشونو عوض کنن و سری جدید رو بگیرن همینه که دیگه پشتیبانی نمیکنه تا مجبور به عوض کردنشون بشیم.
  ۲- آپدیتها معمولا برای کارکرد بهتر دستگاه ارائه میشوند. یعنی به این صورت نیست که همیشه آپدیت وجود داشته باشه. باید سخت افزار گوشی بعد از نصب اندروید جدید بهتر از اندروید ورژن قبلی عمل کنه در غیر اینصورت آپدیت معنا نداره. (البته منظورم به Z2نیست و اینو کلی گفتم).
  ………………………………………….
  سری Z3 به نظر من قطعا آپدیت جدید رو دریافت خواهد کرد. چون یکی از موفقترین سری ها بود. ولی گمان نمیکنم Z2 دیگه دریافت کنه. چون اگر Z2 بگیره اونوقت با امکاناتی که Z2 داره(که میشه گفت تا همین الان با پرچمدار سونی از نظر امکانات برابری میکنه) سونی ضرر میکنه و هیچکس نمیاد به سمت محصولات جدید. این یه سیاسته که همه شرکتا دارن. وقتی قدیمیا پشتیبانی نشه اجبارا فروش محصولات جدید بیشتر میشه. ولی Z3 مطمعنا ۷ رو میگیره.

  پاسخ

  PanaSONYc گفته:
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۲۸

  کاملا با حرفت موافقم

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۴۹

  Z2 همین الان هم تو خیلی از فروشگاه ها (چه مغازه و چه آنلاین)
  موجود نیست
  هر کس بخواهد بخره مجبوره که مدل های جدیدتر رو بخره و تازه برعلاوه فرضا اصلا Z2 اندروید ۱۰ رو هم گرفت خب که چی!!؟؟ پردازنده گرافیکیش مثلا اسنپدراگون ۸۲۱ میشه!؟
  واقعاً نمیدونم چرا بعضی ها تو این سایت چشم یک آپدیت برای z2 رو ندارن!
  متاسفانه انگار فقط در ظاهر کنار هم دوست هستیم و در باطن….
  بیخیال!

  پاسخ

 2. خیلی امیدوارم که سونی به Z2 هم آپدیت اندروید نوقا رو بده و البته اگه هم نده امیدوارم حداقل یک آپدیت تکمیلی واسه دریافت امکانات سری X بفرسته!
  (حتی اگه هیچکدوم از اینا انجام نشه من بازم از سونی راضی ام و به خاطر پشتیبانیش تحسینش میکنم 🙂 )

  پاسخ

 3. سلام
  ای خدا چه حالی میده سونی قافلگیر کنه و به زد ال بده. خخخخخ
  اما سونی جون بارها سورپرایز داشته…
  من تا الان راضی بودم تا ۵.۱.۱ اندروید ۷هم بده نده من راضی ام..خداکنه به همه خونواده ها بده این اندروید.
  I love SONY

  پاسخ

  kamangir22 گفته:
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۰۳:۰۸

  سونی تو طراحی جلو گوشی zl واقعا گل کاشته ولی نميدونم چرا این سبک رو ادامه نداد

  پاسخ

 4. سلام
  بچه ها من یه مشکلی دارم لطفا کمکم کنید
  من یه گوشی سونی C5 دارم ک از دستم افتاده رو زمین اما ضربه سختی نخورده ولی دوربین سلفیش کار نمیکنه،ینی حتی تو منوی دوربین میرم گزینه ایی برای برگردوندون دوربین به حالت سلفی نداره و فقط دوربین پشت کار میکنه،یه جوریایی انگار دوربین سلفی نداره،بردم تعمیرگاه گفتن احتمال داره برنامه دوربین سلفیش پریده باشه ک فلش کردن ولی خوب نشده و احتمال میدن لنز سوخته باشه ولی لنز گوشی پیدا نمیشه تا امتحان کنن،تورو خدا کمکم کنین آگه جایی رو میشناسین ک تخصص سونی دارن یا لنز سی ۵ رو دارن بهم معرفی کنین ممنون میشم مرسی

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۴۰

  کدوم شهری؟

  پاسخ

 5. دیگه به z2 نباید بده آپدیت بنظرم چون زمانش تموم شده و خیلی قدیمیه. به z3 به بعد باید بده.

  پاسخ

  Saeid.Gh گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۲۳

  اگه به Z3 بده به Z2 هم میده !

  پاسخ

  SONY 1946 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۰۸

  معزز،کتک میخوای 😐
  اکسپریا Z2 سلطانه، میفهمی سلطان، بیشترین فروش برای سونی داشته،حتی اگه زد تری اندرویید ۷ نده باید به سلطان اکسپریا زد تو بده. 😐

  پاسخ

  ArdalanBarati گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۱۶

  Z2 یکی از کامل ترین گوشی ها در زمان خودش و چندی بعد بود

  ولی هیجان زده نباش الان دیگ بدردنمیخوره

  پاسخ

  hamedevil4 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۳۶

  شما ناراحت شدی
  اصلان سونی برای ناراحتی شما سونی اپ داده تازه قراره اندوید ۱۰ بگیره خخخخخخخخخ

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۸:۱۹

  معزز جان چی میگی واسه خودت؟ 😐

  پاسخ

  PanaSONYc گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۲۲:۲۳

  کاملا، با حرفت موافقم.
  Z2 داره نفسای آخرشو میکشه!

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۳۹

  Z2 حالا حالا ها زندست!

  پاسخ

 6. کسایی که Z2 دارن لطفا نظر بدن. من همیشه تو جمع دوستام از سونی دفاع می کنم و خیلی ها به خاطر من سونی خریدن. اکثر کسایی که اینجا هستن رو می بینم خیلی زیاد از Z2 تعریف میدن ولی سه تا از دوستام خریدن و هر سه این سه ایراد رو بعد از یکی دو سال استفاده دیدن و قید سونی رو زدن:
  ۱- اسپیکر به شدت ضعیف
  ۲- صدای مکالمه به شدت کم
  ۳- شیشه محافظ دوربین پر از خش که تقریبا نمیشه دیگه عکس خوب گرفت
  اونایی که Z2 دارن لطفا بدون تعصب بگن همچین مشکلاتی دارن؟

  پاسخ

  hmnt96 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۱۱

  من Z3 Compact دارم که اونم متاسفانه شیشه محافظ دوربینش خش افتاده، به نحوی که نور کامل پخش میشه توی لنز، منم ازین جهت که این گوشیو واسه دوربینش واسه مواقعی که دوربین همراهم نیس گرفتم تا الان دو بار شیشه ی پشتشو عوض کردم، هر بار ۵۰ تومن…!!!

  پاسخ

  !!!۩♣JOHN♣۩!!! گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۱۸

  مورد یک اره به نسبت بقیه ضعیفه ولی بازم من مشکلی ندارم باهاشباهاش
  مورد دوم بخاطر بد دست گرفتن گوشیه که من گوشی رو نزدیک تر میگیرم درست میشه البته تقصیر سونی هم هست که صدا نمیره واسه طرف مقابل
  مورد سوم اره شیشه دوربین ضعیفه ولی بازم من نذاشتم خش بیفته بعد از یک سال و نیم.فقط یه خط شاید اونم با پارچه تمیز میکنی یره

  پاسخ

  xperia msy گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۲۰

  بــــــــــــلــــــه

  پاسخ

  Hoseynssss گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۲۹

  اسپیکرش ضعیف نیست، بنظرم در زمان خودش و.بین گوشی های دوره خودش جزو خوباس، درمورد صدای کم مکالمه اره بعضی وقتا بهم میگن که صدات ضعیف میاد مورد سوم هم درسته پیش میاد ولی من یه پولیش گرفتم مخصوص پاک کردن اینطور خط و خش چند ماه یه بار پاک میکنم مثل روز اوله

  پاسخ

  rad007 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۴۷

  مشکلاتی که گفتی دو تای اولی یعنی اسپیکر ضعیف و صدای مکالمه ضعیف واقعیت نداره. دو سال قبل بعضی از زد۲ ها شاید صدای مکالمه ضعیفی داشتند ولی بعدها این مشکل حل شد
  در مورد اسپیکر ها هم زد۲ در بدترین حالت خیلی هم رده های خودش بهتر است به خصوص که از اسپیکر های استریو با کیفیت بهتره میبره
  در مورد خش افتادن بر روی شیشه دوربین آنطوری که آنها میگویند اگه هر گوشی در دنیا به جای زد۲ هم باشه مراقب نباشی صد در صد بر روی لنزش خش میفته پس اینم یک بهانه برای افراد مبتدی هست که شناخت زیادی از گوشی ندارند و زیبایی ها و برتری های بی نظیر گوشی های سونی را نمیبینید یا نمی توانند ببینند!!!!
  اکسپریا زد۲ یکی از بهترین گوشی های زمان خودش و حتی الان هست که در زمان خودش خیلی بهتر از رقبای خودش مثل گالکسی اس۵ سامسونگ با آن قیافه بسیار زشت که واقعا یکی از بدترین گوشی های سامسونگ بود و هنوز هم نمیدانم کسانی که به این گوشی بدترکیب سامسونگ بیشتر از دو میلیون پول دادند!!! چرا دادند!!!!؟؟؟ الان همان گالکسی اس۵ ها که رقیب زد۲ سونی بودند یا تو تعمیرگاه های موبایل به علت خرابی حاد اوراق شده اند یا کلا به دلیل از کار افتادن به سطل آشغال رفته اند ولی زد۲ ها مثل روز اول با همان کیفیت صفحه نمایش و دوربین خودش در روز اول کار می کنه و سونی بهترین پشتیبانی را از این گوشی بسیار خوب انجام داده است ولی گالکسی اس۵ ها مثل سایر گوشی های سامسونگ بعد از شش ماه استفاده کیفیت اولیه صفحه نمایش آنها به شدت وحشتناک افت پیدا کردند و همه رنگ ها مایل به رنگ سبز شدند که متاسفانه این بزرگترین عیب صفحه نمایش های آمولد هست که فقط بعد از شش ماه استفاده به شدت افت کیفیت و کنتراست و افت رنگ پیدا می کنند!!!!!
  از گوشی زد۲ نمی توانند عیب پیدا کنند اومدن الکی میگن لنز دوربین خش افتاده واقعا چرا و به چه علتی خش افتاده است!!!!؟؟؟؟؟ من آیپد ایر داشتم همان روز اول روی دگمه هوم آن به شدت خش افتاد دکمه هومی که اپل همیشه ادعا می کنه ضد خش و این حرفها!!! هست ولی اصلا اینطور نیست و اگه مواظب نباشی خیلی بد خش میفته
  همچنین دوستم نوت۳ داشت اونم در روزهای اولش هم روی دکمه هوم و هم لنز دوربین بدجوری خش افتاد که سبب شد گوشی از چشش بیفته و با کلی ضرر فروخت نوت۳ را
  پس لطفا کمی حرفه ای فکر کنید و به باطن و واقعیت ها توجه کنید نه حرفهای دروغ و شایعات یک عده که هیچ تجربه ای ندارند و هدف دیگری!!!! دارند!!!!

  پاسخ

  Eldroxo گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۲۲

  شایعه چیه؟ دوستای خودم بودن می دیدم مشکل ها رو. هیچ کدوم هم گوشی باز نبودن و تو این بحث ها نبودن که بخوان طرفداری برند دیگه ای رو بکنن. البته سامسونگ که تا قبل از s6 واقعا هیچی نداشت قابل بحث نیست اصلا. ولی دیدم همه اینجا میگن سلطان Z2 و خیلی تعریف می کنن گفتم شاید دوستام یه سری ساخت مشابه خریدن و اون سری مشکل داشت فقط

  پاسخ

  bigane گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۱۷

  سلام درست ميفرمائيد بستگي به خود طرف و استفاده كردنش داره من خودم ۱/۵ سال دارم چند بار ازدستم افتاد حتي يه بار تو كوه و سنگهاي كوهي، تكون نخورد مثل ساعت كار ميكنه همچين مشكلاتي نداشته و ندارم z2

  پاسخ

  مهران شاه قدیم طهران گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۵۴

  من زد۲ داشتم و بگم همه اینایی که گفتی بستگی به استفاده طرف داره مثلا برای مورد۲ استاندارد اب برای هر ابی نیست مثلا دوستات موبایل رو تو استخر های نا میزان ایران میبرند که پر از کلر هست و پدر گوشی رو درمیاره یا همین تو حموم فکر میکنی اب حموم ما استاندارد هس یا دریا خب البته من وقتی موبایلمو تو اب معمولی میندازم همین طوری خشکش نمی کنم بعد با اب تصفیه میشورمش اینا همه تاثیر داره جناب

  پاسخ

  mohamad.ra گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۱۲

  به خدا قسم که من هم z3 داشتم هم z2 از z2 بیشتر راضی بودم حتی یک بارم هنگ نکرد اسپیکراشم به خاطر ضد آبی یه مقدار صداش از رقبا کمتره ولی نه اونقدر که بشه بش گفت یه مشکل!!

  پاسخ

  Ali.SH گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۶:۱۹

  منم Z2 دارم ولی نه با صدای مکالمش مشکلی دارم نه با اسپیکراش
  حتی خیلی از رقیبای اون موقع Z2 اسپیکراشون مونو بود ولی واسه Z2 استریو هست و با این که نسبت به اسپیکرهای استریوی HTC One M8 خیلی ضعیف تره ولی باز از هم رده های مونوش خیلی بهتره
  شیشه ی لنز منم خش افتاده ولی عیب محسوب نمیشه باید مواظبش می بودم که خش نیفته
  تنها مشکلی که با Z2 دارم داغ کردنشه که حتی با وجود اندروید ۶ خیلی غیر عادی داغ میشه ، فک کنم واسه من یه مشکلی داشته باشه

  پاسخ

  Hoseynssss گفته:
  ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۲۳:۲۸

  داداش رام آمریکا رو بزن داغ هم نمیکنه :))

  پاسخ

 7. با سلام خدمت دوستان عزیز
  ببخ،من یه سوال خیلی مهم دارم که ازتون خواهش میکنم در حد توانتون جواب بدین.لطفا!
  من زد۲ دارم.قبلا یه بار آندروید۶زدم رو گوشیم.
  اما مشکلاتی مثل:
  نشون ندادن فلش توی فایل کامندر،داغ کردن بیش از حد دوربین،زیاد شدن لگ توی گوشی،…
  برای گوشیم پیش اومد.برای همین دوباره انداختم رو ۵.۱.۱
  الان میخواستم بپرسم آیا این آپدیت جدیدی که اومدی برای آندروید۶،آیا این مشکلات رو هنوز داره یا نه؟
  آیا واقعا ارزش داره دوباره ببرمش روی ۶؟یا همین ۵.۱.۱ خوبه به نظر شما؟
  لطفا سعی کنید جواب بدین.
  خیلی ممنون از لطفتون.

  پاسخ

  Hoseynssss گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۳۰

  داداش برا من این مشکلاتش نسبت به آندروید پنج خیلی کمتر شده،کلا بنظرم مزخرف ترین ورژن آندروید همون پنج بود، بهترینش هم کیت کت و مارشمالو

  پاسخ

  ArdalanBarati گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۵:۱۸

  بهترین اندروید ۵٫۰٫۱ بود
  و ۴٫۴٫۲
  عزیز دلم

  پاسخ

 8. دوستان اینم ویدئو وسوسه انگیز بلندگوی h.ear go که واقعا فوق العاده هس مخصوصا من عاشق رنگ زرد و ابیش و یکم هم رنگ قرمز تیره اش شدم
  http://video.xperian.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af%da%af%d9%88%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%ad%d9%85%d9%84-h-ear-go-%d8%a8%d8%a7-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-hi-res/

  پاسخ

 9. سونی هنوز که هنوزه برا گوشی ام۵ که دنیای مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هست آندروید ۶ و نداده و ظاهرا هیچ اولویت و عجله ای هم نداره برا این کار. احتمال اینکه اینقدر لطف داشته باشه که به میانرده هاش اندروید ۷ بده کمتر از صفر هست از دید من.
  در مورد زد۳ هم با اینکه سخت افزار خوبی داره ولی باز هم اندروید ۷ نمیبینه، چون از کیت کت شروع کرده.
  سونی سابقه نداره که برا یک گوشی اینقدر زحمت برنامه نویسی و آپدیت بکشه، با توجه به ورژن های ۵ و ۵،۱ و بیلد های مختلف و ۶ .

  پاسخ

  rad007 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۵۷

  یاد آن روزهایی افتادم که بعضی ها میگفتند ام۵ بهتر از زد۲ هست که به هیچ وجه در هیچ زمینه ای رقیب زد۲ هم نیست به خصوص که سونی با پشتیبانی بسیار عالی که از زد۲ انجام داد که آرزوی دست نایافتنی گوشی های رقیب زد۲ در کمپانی های دیگر هست نشان داد که زد۲ خیلی بهتر از ام ۵ ها!!!!!! و زد چندها!!!!!! هست!!!!
  زد۲ گوشی هست که پنل A آن همین الان هم از هر لحاظ با پرچمداران جدید قابل مقایسه هست به خصوص از لحاظ کیفیت صفحه نمایش و کنتراست و غلظت رنگ ها واقعا بیرقیب هست

  پاسخ

 10. سونی خودشو دو راهی قرار داده.
  اگر به زد۲ نده به زد۳ بده یه عده ناراضی میشن.پس بنظرم اپدیت اندروید ۷ رو بده بهتره براش.زد۲ اپدیت نگیره زد۳ هم قطعا نمیگیره و نخواهد گرفت. برعکسشم همینطوره.

  پاسخ

  HamidPN گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۵۵

  الان دقیقا بر چه مبنایی داری این حرفو میزنی که Z2 نگیره قطعا Z3 هم نمیگیره ؟

  پاسخ

  !!!۩♣JOHN♣۩!!! گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۹:۱۶

  چون بیلد نامبرشون یکیه عزیزم.سونی اومده بیلد نامبر ها رو یکی کرده بخاطر همین.دوما سخت افزاری یکی هستن

  پاسخ

  Ashkan z3 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۱۳

  اتفاقا زد۳ اپدیت اندروید ۷ قطعی شده،شما هم دلتونو خوش کنید که واسه زد۲ هم میاد

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۸:۱۶

  مطمئن هستیم که Z2 اندروید نوقا رو میگیره!

  پاسخ

 11. بنظر من :
  z3 دوسیم ،z3 کامپکت ،z3 تبلت کامپکت
  z2 , z2 تبلت چون پرچمدار بودن همه به اندروید نوقا ارتقاع پیدا میکنند ولی این درنظر داشته باشید اگه سونی این لطف در حق دارندگان این گوشی ها بکنه اخر بروز رسانی برای سری z2 , z3 خواهد بود احتمالا هم در اخرین لیست اندروید نوقا خواهند بود
  ولی امیدی به سری M , C برای ارتقا به اندروید نوقا نیست شاید شاید برای m5 , c5 بیاد

  پاسخ

 12. ***
  گوشی های میانرده سال ۲۰۱۵ که دو سری C و M هستند احتمال بسیااااار زیاد اندروید ۷ رو دریافت خواهند کرد .
  امکان نداره این گوشیهای قوی و جدید فقط یک بروزرسانی دریافت کنند . در مورد گوشی های جدید تر ینی M5 و C5 تقریبا میشه گفت اندروید ۷ قطعی هست .
  ***

  پاسخ

 13. اندروید ۷ احتمالش برای z2 5% از اونور اتفاقات خاصی تو اندروید ۷ نیفتاده فقط مدل notification و Call blocker و چند تا چیز جدید اومده که همشون و میشه با Xposed یه دست اورد، در حال حاضر هم هییچ باگی تو اندروید ۶ وجود نداره و تازه آپدیت بعدی سونی قرار ۲۰۰ تا مشکل رو بهبود بده، واقعا مارشمالو کامل کامله از هر نظر

  پاسخ

  !!!۩♣JOHN♣۩!!! گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۱:۲۷

  اخه کجاش کامله
  مدیریت رم افتضاحه.سرعت کم شده.گرما زیاد شده.باتریشم خوب نیست.اینا همش کامل محسوب میشن؟
  بازم چیزای دیگه هستن که روش کار کنه.سونی هیچ وقت اپدیت هاش کامل نخواهد بود.

  پاسخ

  startend گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۲:۲۸

  از همه چی بدتر نبود استمینا و الترا استمیناس

  پاسخ

  Hoseynssss گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۰۱

  حاجی مطمینی آندروید شش سونی دستته؟؟؟ اندروید شش بهترین و کامل ترین نسخه ای هست که من تاحالا از سونی دیدم در هر زمان

  پاسخ

  !!!۩♣JOHN♣۩!!! گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۱۲

  پ ن پ ۱۱۰۰ دستمه اومدم پز بدم زد۲ دستمهحتما شما زد۲ و اندروید شش نداری که بدونی.سری ایکس هم مشکل داره.زد۵ هم مشکل داره به احتمال زیاد ولی کمتر.
  تازه استامینا هم که نداریم که دوستمون اشاره کرد

  Amir Sharifi گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۳۸

  داداش راجب زد۵ نگو وقتی هیچی نمیدونی در ضمن راجب ایکس هم نگو وقتی نداریش. آندروید شش کلاً باگ داره اما نه زیاد ولی تو اپدیت های سونی خیلیآش رفع شده… واقعا آندروید شش سونی حرف نداره الان اس ۶ ایج و ساده و اس ۷ ایج و ساده تو آندروید شش جلو زد ۲ کم میارن بهت قول میدم اینو…

  پاسخ

  rad007 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۰۴

  زد۲ توی اندروید ۶ واقعا عالی شده هم از لحاظ سرعت و روان بودن و هم مصرف باطری و هم کیفیت دوربین.. یکمی لااقل شهامت گفتن حقایق را داشته باشید و به اپدیت های بی رقیب سونی کم لطفی نکنید.. اگه اپدیت های پرایراد سایر کمپانی ها را دیده باشید که یا اصلا اپدیت نمیدهند و پشتیبانی آنها صفر هست یا اپدیت هم بدهند پر از باگ هست آنوقت می فهمید که سونی از لحاظ پشتیبانی چقدر بهتره

  پاسخ

  !!!۩♣JOHN♣۩!!! گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۹:۲۰

  عزیزمعزیزم شماها مرد باشین شهامت داشته باشین حقیقتو قبول کنید.اندروید بقیه کمپانیا در حد زد۲؟
  عزیزم برو سامسونگ ببین با رابط کاربری سنگین واست مث جت کار میکنه.اینو تو ویدیو ها دیدیم.
  باشه ما نمیدونیم که سه ساله داریم از سونی استفاده میکنیم هنوز با اپدیت هاش اشنا نشدیم.
  این زد۲ من سی دفعه اندروید بالا پایین کردم میدونم کدومش چی باگ داره کدومش نداره.

  به تعصبتون برسین یاعلی مدد

  Ashkan z3 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۱۵

  اتفاقا پره باگه

  پاسخ

 14. اکسپریا Z هم حدود دوسال و چند ماه ( البته اگه اشتباه نکنم ) از طرف سونی پشتیبانی میشد !
  Z2 و Z3 که یکی از محبوب ترین پرچمدارای سونی تا به الان بودن هنوز هم شانس دریافت آپدیت رو هنوز دارن .

  پاسخ

 15. انشاالله ابر گوشی Z2 این آپدیت رو دریافت میکنه !
  Z2 یکی از بهترین پرچمداران سونی تا بحالا بود شک نکنید .

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۸:۲۰

  قطعا دریافت خواهد کرد!

  پاسخ

 16. خداييش چطور دلش مياد از Z2 و ‌‌‌Z3 ديگه پشتيباني نكنه ، ميشه گفت موفق ترين گوشي هاي سوني بودن.
  ناگفته نمونه همين مارشمالويي كه به Z3 داد واقعا گوشي رو عالي و بي نقص كرده و تا وقتي فسيل بشه از دستش نميدم و نگهداريش ميكنم.
  انصافا از نظر باطري و صفحه نمايش و طراحي هيچي از بقيه كم نداره و تا الان در انجام هيچ بازي اذيتم نكرده، راستش تا الان هيچكدوم از گوشيهايي كه اين مدت بعد از Z3 اومدن ( باوجود پيشرفتهاي قابل توجه ) هنوز نتونستن متقاعدم كنن كه گوشي رو عوض كنم. شايد سال آينده با معرفي پرچمدار ۲۰۱۷ ديگه Z1 رو رد كنم و يه پرچمدار جديد بگيرم ولي عمرا Z3 رو نميفروشم…
  در آخرم بگم هيچ شركتي مث سوني از گوشيهاش پشتياني نميكنه و اين به همه ثابت شده هستش حتي طرفداراي برندهاي متفرقه…

  پاسخ

  PanaSONYc گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۲۲:۲۶

  لایک

  پاسخ

 17. آقا روتون میشه بگید Z2 اندروید ۷ رو بگیره حالا Z3 یه چیزی
  به نظر من خانواده Z3 اندروید ۷ رو میگیرن

  پاسخ

  HamidPN گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۵۷

  دقیقا .. ملت چه انتظاراتی دارن , الان اگه واسه Z2 نده اندروید N رو همه میگن ساپورتش ضعیفه 😀

  پاسخ

  Ashkan z3 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۴:۱۶

  والا به خدا انگار زد۲ زد۳ جزو یه سری ان هی زد۲ رو میچسبونن به زد۳

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۸:۱۴

  مطمئن باش اگه سونی مقداری هم موفقیت کسب کرده باشه واسه خاط Z2 هست!
  واقعا نمیدونم چطور z و z1 رو با اون صفحه نمایش که آبروها از سونی برد با z2 در یک سطح می بینید!

  پاسخ

 18. مشخصات بارز اندروید ۷ چیه ؟

  پاسخ

  bsns81 گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۱:۰۹

  ۱٫ با دو بار فشردن دکمه‌ Overview (دکمه‌ ای که در نسخه‌ های قبلی برای دیدن تنظیمات اپلیکیشن‌ ها یا دیدن اپلیکیشن‌ های در حال اجرا استفاده میشد) میتوانید بین اپلیکیشن‌ ها به راحتی جابجا شوید. اطلاعات تکمیلی در مورد این قابلیت در این مطلب جمع آوری شده است.

  ۲٫ اپلیکیشن پیش‌ فرض مدیریت فایل بسیار کارامد تر شده است. نسخه‌ های قبلی اپلیکیشن مدیریت فایل یا File Explorer امکانات محدودی داشتند اما در این نسخه امکانات زیاد با طراحی زیبا برای این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است. امکان جابجایی راحت فایل‌ ها، باز کردن چند صفحه‌ مدیریت فایل و جابجایی بین آنها، برخی امکانات اپلیکیشن جدید مدیریت فایل هستند.

  ۳٫ امکان مسدود کردن شماره‌ ها، قویتر و سیستمی‌ تر شده است. با پیشرفته‌ تر شدن امکان مسدود کردن شماره‌ ها، شماره‌ های مسدود شده به هیچ وجه نمیتوانند با شما تماس گرفته یا پیامی برای شما ارسال کنند. شماره‌ های مسدود شده بعد از ریست کردن گوشی نیز در آن باقی میمانند و حتی یک نسخه از لیست آنها در حساب گوگل شما ذخیره میشود. نکته‌ دیگر این که تمامی اپلیکیشن‌ های اضافی که نصب میکنید، از این لیست پیروی میکنند.

  ۴٫ اطلاعات اورژانسی و اطلاعات پزشکی را میتوانید روی صفحه‌ قفل گوشی نشان دهید. این قابلیت بسیار مفید و پرکاربرد است. شما میتوانید شماره‌ های تماس اضطراری مخصوص خودتان و یا اطلاعات خاص پزشکی مانند بیماری‌ های خاص خود را بر روی صفحه‌ قفل نشان دهید تا در مواقع اضطراری افراد بتوانند با شماره‌ های اضطراری شما تماس بگیرند. این شماره‌ ها و اطلاعات پس از وارد شدن به صفحه‌ تماس اضطراری از روی قفل گوشی قابل مشاهده هستند.

  پاسخ

  Hoseynssss گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۱۳:۰۴

  مرسی دوست عزیز بابت اطلاعات به روزتون

  پاسخ

  SONY ROSE گفته:
  ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت: ۲۰:۳۱

  مرررررسی عزیزم بابت جوابت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here