sony-xperia-xz_013-1500x1000

سونی از گوشی اکسپریا Z5 سنسور اثر انگشت را به عنوان یک قابلیت امنیتی به گوشی هایِ پرچمدار خانواده اکسپریایِ خود افزود و اَکنون سنسور اثر انگشت در اکسپریا XZ سونی به نسل سوم خود رسیده است. سونی برایِ اولین بار در دنیا سنسور اثر انگشت را به شکل بسیار ماهرانه ای بر رویِ بدنه کناری سمت راست پرچمدار خود قرار داده بود، تا یکبار دیگر فرق گوشی هایِ پرچمدار سونی با سایر پرچمداران دنیا که مجهز به سنسور اثر انگشت هستند مشخص شود.

در نسل اول، سنسور اثر انگشت گوشی هایِ خانواده Z5 از دقت مناسبی برخوردار بودند، اما نمیتوانستیم با قطع و یقین بگوییم که این سنسور اثر انگشت بی نقص است. با آمدن اولین گوشی هوشمند از خانواده جدید X و با تست هایی که بر رویِ اکسپریا X اَنجام شد اما، اعلام کردیم که سونی در نسل دوم سنسور اثر انگشت خود بسیار موفق عمل کرده است، تا حدی که حتی شاید نتوانید یک خطا از این سنسور اثر انگشت بگیرید.

حال پرچمدار جدید سونی و اولین پرچمدار خانواده X در دستان ماست. سونی در بخش سنسور اثر انگشت این گوشی هوشمند یکبار دیگر موفق عمل کرده است، تا جایی که رکورد قبلی خود در زمینه سرعت سنسور اثر انگشت را باز هم جابجا کرده است. البته نباید از این نکته قافل شویم که تفاوت قدرت سنسور اثر انگشت دو گوشی اکسپریا X و اکسپریا XZ در حد چند میلی ثانیه است و شاید در روند عادی زندگی نتوان این تفاوت را به خوبی مشاهده کرد.

تا به اینجایِ کار و با بررسی هایِ انجام شده بر رویِ سنسور اثر انگشت اکسپریا XZ، به قدرت بسیار بالایِ آن پی برده ایم و نکته دیگری که شاید حسابی به چشم بیاید، نرم بودن و انعطاف بیشتر سنسور اثر انگشت این گوشی هوشمند نسبت به نسل هایِ قبل باشد. همچنین، برایِ مقایسه بهتر و آشکار شدن سرعت شناسایی اثر انگشت توسط این دو گوشی هوشمند، برایِ اولین بار با سیستم پیشرفته ای تصویر را در هر بار تست آهسته کرده ایم تا بتوانید تفاوت هارا بهتر تشخیص دهید. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را به تماشایِ این ویدئویِ کوتاه دعوت کنیم…