sony-xperia-z2
سونی پس از جدایی از اریکسون اولین اسمارت فون خود را با نام اکسپریا S معرفی کرد که این دستگاه لقب اولین پرچمدار سونی پس از جدایی از اریکسون را نیز به خود اختصاص داد. پیش از جدایی از اریکسون سونی در سال 2011 اکسپریا Arc S را به عنوان آخرین پرچمدار به نمایش گذاشته بود.

اکسپریا S و پس از آن اکسپریا T تنها پرچمداران 2 هسته ای سونی بودند که در سال 2012 عرضه شدند.

با شروع سال 2013 اکسپریا Z تا حدودی انقلابی در میان اسمارت فون های سونی بر پا کرد. اولین 4 هسته ای از خانواده اکسپریا ، اولین دستگاه با صفحه نمایش فول اچ دی و اولین پرچمدار ضدآب از خانواده اکسپریا برای این دستگاه به ثبت رسید.

پس از اکسپریا Z، اکسپریا Z1 برای اولین بار به عنوان پرچمدار سونی با رقیب جدی خود یعنی پرچمدار سامسونگ (گلکسی نوت 3) از پردازنده ای مشابه استفاده کرد. البته در برخی موارد اکسپریا Z1 نسبت به رقیب خود برتری داشت و در برخی فاکتورها نیز دارای نواقصی بود.

اما با شروع سال 2014 سونی سعی کرد تا ایرادات قبلی در پرچمداران خود را بپوشاند و محصولی جدید را به معرض نمایش بگذارد. اکسپریا Z2 شاید یکی از کم نقص ترین محصولات سونی بود که تا به امروز معرفی شده است. استفاده از آخرین نسخه نرم افزاری موجود در حین معرفی ، پردازنده قوی، صفحه نمایش با کیفیت، دوربین با کیفیت و … همه از ویژگی های مثبت پرچمدار جدید سونی است که آن را از دیگر محصولات قبلی متمایز میکند.

هدف از این بحث نظر خواهی از شما دوستان عزیز در مورد این گوشی هایی است که لقب پرچمدار سونی را یدک کشیده اند. به نظر شما کدامیک از این محصولات در مقطع زمانی خود دارای محبوبیت و قدرت بیشتری بودند و جایگاه مناسبتری را در بازار به نام خود ثبت کرده بودند.

کدام پرچمدار در دوران خود دارای عملکرد بهتری بود؟

نتایج

Loading ... Loading ...