eisa
برندگان جشنواره سالانه انجمن صوتی و تصویری Eisa در سال 2015 اعلام شد که در آن سونی 6 جایزه را در بخش های مختلف جشنواره بدست آورد. این جشنواره در زمینه محصولات صوتی و تصویری فعالیت میکند که یکی از برترین جشنواره های سالانه در اروپا محسوب میشود. سونی امسال نیز همانند سال های گذشته با موفقیت در این جشنواره حاضر شده و جوایز متنوعی را در بخش های تلویزیون، تلفن همراه، دوربین و دستگاه های صوتی کسب کرد.

این جشنواره شامل شش بخش است که از این تعداد سونی در چهار بخش آن موفق به کسب 6 جایزه شد. سونی در بین تمامی شرکت های حاضر در این جشنواره با کسب 6 جایزه موفق ترین شرکت امسال لقب گرفت. بعد از سونی شرکت هایی چون LG با کسب 4 جایزه و Canon نیز با کسب 3 جایزه بیشترین جوایز را از آن خود کردند. شرکت های معتبر دیگری همچون سامسونگ و هواوی نیز به ترتیب دو و یک جایزه را در این جشنواره بدست آوردند.

در این جشنواره اکسپریا Z3 Plus به عنوان آخرین پرچمدار سونی تا به امروز، موفق به کسب جایزه برترین اسمارت فون چند رسانه ای اروپا در سال 2015 شد. اکسپریا Z3 Plus در این بخش رقبایی چون گلکسی S6 و ال جی G4 را پشت سر گذاشت. سونی سال گذشته نیز در این بخش جایزه برترین تبلت اروپا را به خاطر تبلت اکسپریا Z2 بدست آورده بود.

در بخش تلویزیون، سونی دست پر از این جشنواره بیرون آمد. تلویزیون Sony KD-65X9005C که شاهکار طراحی سونی را با قطر 4.7 میلی متری خود نشان داده بود، جایزه برترین طراحی تلویزیون را از این جشنواره بدست آورد.

اما در بخش دوربین سونی و Canon هر کدام با کسب 3 جایزه مختلف بهترین عملکرد را داشتند. در این بخش دوربین Cyber-shot DSC-HX90/V سونی عنوان برترین دوربین کامپکت مسافرتی را بدست آورد. جایزه برترین لنز کامپکت برای دوربین نیز به FE 90mm F2.8 Macro G OSS از سونی رسید. و مهمتر از همه دوربین α7 II سونی نیز عنوان برترین دوربین حرفه ای کامپکت را از این جشنواره به نام خود ثبت کرد.

در بخش صوتی نیز سونی موفق به کسب جایزه برترین Soundbase از این جشنواره به خاطر پخش کننده HT-XT3 شد. به این ترتیب سونی با کسب شش جایزه بیشترین جوایز را از این جشنواره برای خود بدست آورد.

منبع: