xperia-logo
زمان زیادی از معرفی آخرین گوشی های هوشمند اکسپریا میگذرد و دیگر وقت آن رسیده تا سونی ما را با گوشی های جدید خود سورپرایز کند. آخرین بار در نمایشگاه IFA 2015 برلین در شهریور سال گذشته سونی گوشی های سری Z5 را معرفی کرد و پس از آن هنوز این شرکت اقدامی برای نمایش محصولات جدید خود نکرده است.

از سال جدید میلادی نیز بیش از یک ماه گذشته و تا به این لحظه تنها گوشی هوشمندی که از آن خبرهایی به دست میرسد اکسپریا C6 سونی است. اکسپریا C6 که جزئیات منتشر شده از آن تنها به چند تصویر محدود شده محتمل ترین گوشی هوشمندی است که احتمالا در کنگره جهانی موبایل معرفی خواهد شد.

در حالی که نزدیک به دو هفته تا آغاز کنگره جهانی موبایل زمان باقی است ردپای دو گوشی هوشمند سونی در وبسایت Zauba کشف شده است. این دو گوشی هم اکنون برای انجام آزمایشات نهایی وارد خاک هند شدند تا خود را برای عرضه در این کشور آماده کنند.

از این دو گوشی که با اسم های رمزگزاری شده MAKI و GINA شناخته میشوند هیچ اطلاعاتی به جز قیمت آنها در دسترس نیست اما از همین قیمت میتوان حدس زد که این دو دستگاه جزو محصولات نسبتا رده بالای سونی محسوب میشوند. قیمت 37,996 روپیه ای این دو دستگاه تقریبا یک گوشی هوشمند 550 دلاری از سونی است که در آینده ای نزدیک احتمالا سونی دست به معرفی آن خواهد زد.

365
ما بی صبرانه منتظر آغاز کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون هستیم تا عملکرد سونی را در این نمایشگاه مشاهده کنیم. در فاصله دو هفته تا این رویداد، سونی بسیار محتاطانه عمل کرده و به شدت از درز اطلاعات مربوط به گوشی خود جلوگیری میکند. با این حال هر اطلاعاتی که تا به اینجا از اکسپریاهای پیش رو منتشر شده نه تنها ما را به سرنخ ها نزدیکتر نکرده بلکه معادلات موجود را نیز پیچیده تر کرده است.