Android-5-Lollipop-640x360
شاید عدم برنامه ریزی گوگل برای معرفی اندروید 5.1 و معرفی ناگهانی آن، مهمترین علتی است که باعث شده اطلاعات ما از این نسخه همچنان محدود و ناقص باقی مانده باشد. در روز های اخیر اطلاعات جالبی از این نسخه منتشر شده و همچنان نیز این اطلاعات بیش از پیش در حال برملا کردن رازهای نهفته در این نسخه است.

در کنار تمامی اطلاعاتی که پیش از این از اندروید 5.1 به دست آوردیم، امروز جزئیاتی جدید از اندروید 5.1 به دست رسیده که نشان میدهد گوگل برنامه های ویژه ای برای گسترش گوشی های دو سیم کارته دارد. گوگل در آخرین نسخه از سیستم عامل محبوب اندروید قابلیتی را قرار داده است که با استفاده از آن در گوشی های دو سیم کارته کاربر میتواند برای برنامه شماره گیر تماس های هر یک از سیم کارت های خود، یک رنگ جداگانه را انتخاب کند.

انتخاب رنگ شماره گیر برای هر یک از سیم کارت ها میتواند به کاربر در تشخیص بهتر سیم کارت مورد نظر و تسریع در عملیات تماس ها کمک کند. البته هنوز مشخص نیست آیا اندروید 5.1 به صورت پیش فرض قابلیت انتخاب رنگ برای شماره گیر را دارد یا گوگل تنها برای گوشی های دو سیم کارته این قابلیت را در نظر گرفته است؟ با این حال این ویژگی یکی دیگر از قابلیت های نهفته در اندروید 5.1 بوده که امروز بر ما روشن شده است.

ap_resize

ap_resize (1)

ap_resize (2)

ap_resize (3)

ap_resize (4)