کارخانه ی Murata قصد دارد تا با خرید تجهیزات جدید از کمپانی سونی، ظرفیت خود برای تولید اسمارت فون های رده بالا، همانند آیفون های اپل، را افزایش دهد. همچنین، این کمپانی قصد دارد در گردانه ی رقابت با کمپانی هایی چون سامسونگ که در سال های گذشته رشد درآمد را تجربه کرده است، باقی بماند. با این وجود، کمپانی های تولیدکننده ی تجهیزات الکترونیک در ژاپن بر این باور هستند که درصورت عدم عرضه ی فناوری های جدید و جذاب و توسعه ی کند محصولات، ممکن است از گردانه ی رقابت خارج شوند.

پیش بینی می شود Murata برای خرید این تجهیزات به میزان 268 تا 357 میلیون دلار سرمایه گذاری کند و آن ها را موردتوسعه قرار دهد. همچنین، این کمپانی انتظار دارد که با خرید این ابزار، تولید خود را به دو برابر میزان فعلی افزایش دهد.

اسمارت فون ها روز به روز در حال باریکتر شدن هستند و Murata قصد دارد تا با ساخت محصولات منحصر به فرد، بخشی از فرآیند توسعه ی گوشی های هوشمند باشد. این کمپانی در حال تلاش برای توسعه ی هرچه بیشتر گوشی ها می باشد که در نهایت باعث سودآوری گسترده ای برای آن خواهد شد.

سونی برای ساخت بردهای دوربین های خود از تجهیزات Neagari استفاده کرده است که در Ishikawa قرار گرفته بودند. اما در سال 2014 روند توسعه ی این بردها متوقف شد.

هرچه اسمارت فون ها پیشرفت می کنند، در آن ها شاهد استفاده از امکانات جدید و کیفیت بیشتر هستیم که در نهایت باعث می شود تا آن ها نیاز به قطعات کوچکتری برای ساخت داشته باشند. برای برطرف شدن این مشکل، Murata  قصد دارد تا با استفاده ی هرچه بیشتر از فناوری  space-saving multilayer resin substrate، این کار برای تولیدکنندگان عملی شود.

این سرمایه گذاری جدید این امکان را به Murata تا بتواند وارد خط جدیدی از تولید تجهیزات الکترونیکی بشود. برای نمونه، این کمپانی می تواند نیاز بازار به خازن های سرامیکی را برطرف کند. در ماه سپتامبر هم این کمپانی صنعت تولید باتری سونی را خریداری کرد. ضمن این که پیشتر هم اقدام به خرید استارت آپ Vios Medical که یک ابزار پزشکی می باشد، کرده بود.

 

 

منبع: