کمپانی SK hynix یکی از قطب های تولید چیپ های حافظه در جهان است که نمونه رم های این شرکت را بارها در گوشی های هوشمند امروزی مشاهده کردیم. این کمپانی که سونی نیز یکی از مشتریان چیپ های حافظه آن به حساب می آید امروز از جدیدترین حافظه رم خود با ظرفیت 8 گیگابایت پرده برداشت.

رم جدید شرکت SK hynix با حافظه 8 گیگابایت از نوع LPDDR4x است که برای استفاده در تلفن های همراه کاربرد دارد. این چیپ که حاصل ترکیب دو چیپ 8 گیگابایتی است، به گفته تولید کننده آن کوچکترین و فشرده ترین حافظه رم 8 گیگابایتی در جهان به شمار میرود.

رم 8 گیگابایتی شرکت SK hynix با ابعاد 12×12.7 میلیمتر، حدود 30 درصد کوچکتر از رم های 8 گیگابایتی فعلی و 20 درصد کم مصرف تر از آنهاست که قابلیت انتقال اطلاعات با حداکثر سرعت 34.1 گیگابایت بر ثانیه را دارد.

سونی یکی از مشتریان جدید شرکت SK hynix است که آخرین نمونه همکاری این دو شرکت، استفاده از رم 3 گیگابایتی ساخت SK hynix در اکسپریا XZ بود. سونی که در گذشته از رم شرکت سامسونگ برای پرچمداران خود استفاده میکرد، بعد از یک فصل کوتاه که رم توشیبا را در پرچمداران خود برگزید، امسال به سراغ SK hynix رفت و اکسپریا XZ را با این حافظه روانه بازار کرد.

احتمال اینکه سونی امسال هم از محصولات شرکت SK hynix در پرچمداران خود استفاده کند زیاد است اما اینکه آیا سونی برای پرچمدار جدید خود رم 8 گیگابایتی را انتخاب میکند کمی بعید به نظر میرسد! بعد از معرفی این رم یکی از خبرگزاری ها از گلکسی S8 و آیفون 8 به عنوان دو مشتری این حافظه نام برده که البته هنوز مورد تایید واقع نشده است، در صورت تایید این خبر باید ببینیم سونی در سال 2017 برای عقب نماندن از قافله چه تصمیمی خواهد گرفت. آیا به یک باره جهشی عظیم از رم 3 گیگابایت به 8 گیگابایتی را در پرچمدار آینده سونی مشاهده میکنیم یا اینکه سونی به رم 4 و یا حتی 6 در نسل جدید گوشی های اکسپریا بسنده میکند. نظر شما چیست؟

منبع: