کمک-به-«محک»-با-سرویس-«آپ»؛-در-هر-زمان-و-هر-مکان
کار خیر زمان و مکان نمی‌شناسد و همیشه هستند نیازمندانی که حتی با اندک توجهی از جانب ما، زندگی‌شان رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد و چه بسا سرنوشت‌شان دگرگون می‌شود. دسته‌ای از این نیازمندان توجه و مراقبت، کودکانی هستند که با وجود جثه کوچک و سن کم‌شان با بیماری مهلک سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند و سعی دارند در دنیای پر از دردشان، امید به بهبودی و دستیابی به زندگی‌ای عادی و شاد را از دست ندهند.

کمک به «محک» با سرویس «آپ»؛ در هر زمان و هر مکان
مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، که با نام «محک» شناخته می‌شود، یکی از نهادهایی است که در تلاش است تا به سهم خود، مرهمی باشد بر دردهای کودکان سرطانی و خانواده‌های صبور آن‌ها. این مؤسسه موفق شده با تکیه بر کمک‌های مردمی، ۱۸ هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت پوشش قرار دهد و به آن‌ها و خانواده‌های‌شان خدمات درمانی و حمایتی برساند. راه‌اندازی بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در کشور، دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد و همکاری با سازمان‌های تحقیقاتی داخلی و خارجی (مانند مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه تهران و انستیتو گووستاوروسی کشور فرانسه) از جمله فعالیت‌ها و افتخارات محک هستند. محک عبارت «ما را یاری دهید و از ما یاری بخواهید» را اصلی‌ترین شعار خود می‌داند و همواره برای ادامه و گسترش فعالیت‌های‌اش، از هم‌وطنان نیکوکار درخواست یاری و همکاری داشته است.

یکی از راه‌های جدید و آسان برای کمک به محک، علاوه بر روش‌های آفلاین و آنلاین معمول، استفاده از سرویس پرداخت موبایلی «آسان پرداخت» یا «آپ» است. آپ علاوه بر امکانات متداول این نوع سرویس‌ها، به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند بدون نیاز به نصب نرم‌افزار یا اتصال به اینترنت، با گوشی‌های همراه‌شان به چندین سازمان خیریه، که نام «محک» هم در میان آن‌ها به چشم می‌خورد، یاری برساند. شرکت «آسان پرداخت پرشین»، ارائه دهنده سرویس آپ ، خود تضمینی است برای امنیت بالای پرداخت‌ها از طریق این سرویس.

برای کمک کردن به محک از طریق سرویس آپ، نخست باید #۷۳۳* (ستاره، ۷۳۳، مربع) را در گوشی موبایلتان شماره‌گیری کنید. پس از شماره‌گیری، چنانچه این اولین‌باری باشد که با سیم‌کارت‌تان از آسان پرداخت استفاده می‌کنید، منوی انتخاب زبان برای شما به نمایش درمی‌آید که باید با تأیید آن و سپس وارد کردن شماره مربوط به گزینه موردنظرتان، زبان پیش‌فرض سیستم را انتخاب کنید. سپس وارد منوی اصلی سرویس آپ می‌شوید که گزینه‌های موجودی، پرداخت و … در آن به چشم می‌خورد. در اینجا باید با وارد نمودن عدد ۷، گزینه «نیکوکاری» را از لیست انتخاب کنید. در منوی بعدی، نام چندین سازمان خیریه را ملاحظه می‌کنید که با ارسال عدد ۲، می‌توانید «محک» را از میان آن‌ها برگزینید (راه ساده‌تر برای کمک به محک این است که از همان ابتدا #۲*۷*۷۳۳* را در گوشی موبایل‌تان شماره‌گیری کنید). در ادامه، مبلغ موردنظر جهت کمک، شماره کارت بانکی و رمز دوم کارت از شما پرسیده می‌شود و پس از تایید عملیات، پرداخت انجام می‌گردد.
وب سایت پرشین سوییچ ( اسان پرداخت)