کمک 100 میلیون دلاری سونی برای مقابله با ویروس کرونا

2
۶۵,۵۵۰

امروز در شهر توکیو کشور ژاپن، شرکت سونی اعلام کرد که شعبه جهانی سونی مبلغ 100 میلیون دلار آمریکا برای مقابله با ویروس منحوس کرونا را به کسانی که در حال مقابله با این ویروس هستند اختصاص داده و بزودی این کمک را از طرق مختلف به دست کشور های مختلف خواهد رساند.

بر اساس گزارش منتشر شده، سونی تصمیم گرفته است تا از سه جبهه اقدام به کمک رسانی کند: یاری رساندن به کسانی که در خط مقدم مقابله با این ویروس هستند، پشتیبانی از معلمان و کودکانی که برای تدریس و آموزش باید در خانه کار کنند و همچنین پشتیبانی از فعالان حوزه سرگرمی که به شکل عظیمی توسط اثرات ویروس کرونا به کسب و کار آنها آسیب وارد شده است.

در بحث پشتیبانی از بخش پزشکی، 10 میلیون دلار آمریکا از این 100 میلیون دلار برای این بخش در نظر گرفته شده است که این مبلغ به سازمان بهداشت جهانی (WHO) و بنیاد بشر دوستانه سوئیس و همچنین نهاد هایی مانند پزشکان بدون مرز، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) تعلق خواهد گرفت. سونی همچنین قصد همکاری با دیگر نهاد ها برای کنترل ویروس و جلوگیری از پخش شدن بیشتر آن در شهر ها و کشور های جهان را دارد.

در بحث آموزش و پرورش که فرزندان خانواده ها آینده ساز نسل های بعدی هستند و اکنون به دلیل تعطیلی مدارس امکانات تحصیلی را از دست داده اند، سونی تحقیقات خود را در زمینه افزایش استفاده از تکنولوژی برای پشتیبانی از تحصیل کودکان از راه دور انجام داده است و راه کار های خود را با معلمین و مسئولان مربوطه به اشتراک خواهد گذاشت.

و در نهایت در بحث جامعه خلاق موسیقی، انیمیشن سازی، بازی سازی و تصویر سازی و با کمک کمپانی هایی که سونی مالک آنهاست و دستی در این صنعت دارند، سونی به دنبال راهی است تا از سازنده های فعال در این حوزه ها پشتیبانی کند، بازیگران و کسانی که در این راه حرفه ای هستند و یا به صورت اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و یا کسانی که اقدام به برگزاری کنسرت و مراسمات زنده می کرده اند و در کل تمامی کسانی که به نحوی در صنعت فیلم و تلویزیون فعالیت داشته اند و اکنون به دلیل این همه گیری کسب و کارشان تعطیل شده است.

سونی همچنین اعلام کرده است که کارمندان این شرکت که در سراسر دنیا به بیش از 110 هزار نفر می رسند بزودی به برنامه ای با نام Maching Gift Program دست پیدا خواهند کرد تا از این طریق بتوانند کمک های بشر دوستانه خودشان را از این طریق به دست نیازمندان در سراسر دنیا برسانند.

آقای کنشیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) مدیر عامل شرکت سونی در این زمینه بیانیه ای منتشر کرده است:

“سونی مراتب تسلیت و همدردی خودش را به عرض تمامی خانواده هایی که عزیزانشان را به خاطر بحران ویروس COVID-19 از دست داده اند می رساند و آماده است تا به تمامی کسانی که در این راه آسیب دیده اند کمک کند. برای غلبه بر این ویروس منحوسی که چالش جدیدی پیش روی تمامی کشور های دنیا قرار داده است، ما به عنوان یک شرکت جهانی تمامی تلاش خودمان را می کنیم تا از تمامی کسانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند پشتیبانی کنیم، از جمله کودکانی که آینده این جهان هستند و همینطور هنرمندانی و افراد خلاقی که در این راه آسیب مالی دیده اند.”

در این مسیر، سونی به همراه شرکا و ذینعفان خودش برای کشف راه های گسترش بیشتر این ابتکارات و همکاری با سایرین تلاش خواهد کرد.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here