کناره گیری المپوس از صنعت دوربین: واگذاری بخش تصویربرداری به شرکت خریدار برند VAIO

4
۱۶,۴۳۱

همین دیروز بود که در خبری از فروش 39.2 درصدی دوربین های دیجیتال شرکت سونی در بازار ژاپن برای شما مطلبی نوشته بودم و در پایان ذکر کردم که آیا به نظر شما المپوس با کسب رتبه دوم خواهد توانست روزی سونی را پشت سر بگذارد؟ حالا و درست پس از یکروز مشخص شده است که این شرکت قصد دارد از صنعت دوربین به کل کناره گیری کند! این اتفاق توسط شرکتی رقم خواهد خورد که همه ما خاطرات ناراحت کننده ای از خرید لپ تاپ های سونی توسط آن داریم.

شرکت Japan Industrial Partners یا به اختصار JIP که در گذشته برند لپ تاپ VAIO را از سونی خریداری کرده بود اکنون یک تفاهم نامه را به امضاء رسانده است که در آن شرکت ژاپنی المپوس باید بخش تصویربرداری خودش را به این شرکت واگذار کند. این بخش یک قسمت کوچک از کسب و کار های شرکت المپوس بود که تجهیزات پزشکی مانند دوربین های آندوسکوپی را می ساخت.

رئیس این شرکت آقای یاسو تاکوچی (Yasuo Takeuchi) در گذشته ینی سال 2019 در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود که آماده واگذاری بخش تصویربرداری شرکت المپوس است. اگرچه این اظهارات بعدا بیشتر نیز شد شد. براساس بیانیه رسمی این شرکت

“ما اقدامات لازم را برای مقابله با بازار دوربین های دیجیتال به شکلی بسیار پیچیده انجام داده بودیم که دلیل آن کاهش رشد سریع محصولات بازار در اثر رشد تلفن های هوشمند بود.”

با این حال، به نظر می رسد که این تلاش ها موفقیت آمیز نبوده است زیرا هم اکنون این کسب و کار به فروش می رسد.

به نظر می رسد که شرکای صنعتی ژاپن (JIP) بخش تصویربرداری المپوس را همانند بخش لپ تاپ های VAIO سونی ساده سازی کنند. به عبارتی دیگر، آنها به توسعه محصولات تحت نام برند المپوس مانند OM-D و Zuiko ادامه خواهند داد. این دو شرکت در پایان ماه سپتامبر قردادی را امضاء خواهند کرد که بر اساس آن، این کسب و کار تا پایان سال 2020 به طور کامل واگذار خواهد شد. متاسفانه اطلاعات بیشتری از این قرارداد در دسترس نیست.

حالا دیگر کسی جلودار سونی در ژاپن و صد البته سایر کشور های دنیا نخواهد بود و این شرکت به یکه تازی ادامه خواهد داد.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

4 دیدگاه ها

 1. عالی بهتر از این نمیشه
  در واقع المپوس مسیر یکه تازی صنعت دوربین برای سونی هموار کرده
  با این اوصاف سهم سونی در فروش دوربین به بالای ۵۰درصد افزایش پیدا میکنه

  پاسخ

  Ma گفته:
  ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۱۱:۲۱

  اصلا عالی نیست رقیب نداشتن توی صدر همیشه به ضرر کاربرا بوده

  پاسخ

  Rafa گفته:
  ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۱۹:۵۸

  عالی چیه که میگی؟ تا چند سال دیگه هم بخش دوربین سونی توسط چینی ها خورده میشه ببینم عالی میگی !

  پاسخ

  علی گفته:
  ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۲۳:۵۴

  چینی ها تمام فناوری های دوربینشو رو از سونی گدایی می‌کنند، اونوقت چجور سونی رو می‌خورند اگه همین الان سونی بهشون سنسور نده که لنگ هستند، خودشون عرضه توسعه فناوری ندارند، سونی هر سال فناوری های پیشرفته تر سنسورهارو توسعه میده و بقیه ازش استفاده می‌کنند. از این به بعد سعی کن دیگه جوک تعریفی نکنی بنجل پرست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here