سونی پیش از این اعلام کرده بود که به زودی تولید کنسول محبوب PS3 خود را برایِ همیشه متوقف خواهد کرد و امروز این اَمر در ژاپن محقق شد. بدیهی است که با وجود کنسول هایِ PS4 و PS4 Pro و شایعاتی مبنی بر عرضه کنسول PS5 در سال 2018، زمان آن فرا رسیده بود که کنسول نسل هفتمی PS3 توقف تولید شود.

تا به امروز تنها نسخه 500 گیگابایتی کنسول PS3 در کشور ژاپن بنابر درخواست کاربران تولید میشد، که اَکنون پس از گذشت مدت زمان زیادی به مرحله توقف تولید رسیده است. کنسول PS3 برایِ اولین بار حدود 11 سال پیش و در نوامبر سال 2006 میلادی معرفی شده بود، که قدرتی بسیار فراتر از کنسول PS2 ارائه میداد.

سونی در زمان معرفی و عرضه کنسول مذکور در سال 2006 اعلام کرده بود که تا 10 سال از کنسول نسل هفتمی خود پشتیبانی به عمل خواهد آورد، که این اتفاق اُفتاد و سونی به وعده هایِ خود عمل کرد. تا به امروز سونی چیزی حدود 80 میلیون نسخه از کنسول محبوب PS3 خود را فروخته است، که رقمی شگفت انگیز برایِ کنسول مذکور میباشد و شاید تا قبل از ظهور PS4 رقمی بسیار عالی بود.

با توجه به آمارهایِ موجود، کنسول نسل هشتمی PS4 سونی تا به امروز چیزی بیش از 60 میلیون نسخه فروخته است و پیش بینی میشود تا ظهور کنسول جدید، بتواند به راحتی رکورد فروش 11 ساله کنسول PS3 را زده و از آن سبقت بگیرد. بدیهی است که تا پایان عمر این کنسول، سونی تعداد بسیار بیشتری را به فروش خواهد رساند.

کارشناسان پیش بینی میکنند که بسیاری از طرفداران کنسول PS3 نهایتاً با خاتمه یافتن پشتیبانی و فروش کنسول خود به سمت و سویِ کنسول PS4 خواهند آمد و این موضوع قطعاً به نفع سونی خواهد بود، چون بدین ترتیب میتواند تعداد بیشتری از کنسول PS4 را به فروش برساند و باز هم کارنامه خارق العاده فروش PS4 را بهتر و بهتر کند. اما نظر شما درباره توقف تولید کنسول PS3 چیست؟ آیا شما هم مثل ما با این کنسول خاطره انگیز خاطراتی دارید؟ مثل همیشه از طریق بخش نظرات منتظر نقطه نظرات گرم شما هستیم.

منبع: