ps4_eye_ds4_sony

سونی دقایقی پیش رسماً اعلام کرد که کنسول محبوب این کمپانی تا به امروز چیزی حدود 30.2 میلیون نسخه فروش رفته است. اگر به ماه مارس امسال برگردیم، میزان فروش دستگاههایِ Playstation 4 سونی چیزی حدود 20.2 میلیون بود، که با احتساب میزان واحد فروش رفته این کنسول تا این تاریخ، سونی هر ماه تقریباً 1.25 میلیون نسخه از کنسول PS4 خود را به فروش رسانده است، که رقم بسیار اعجاب انگیز و خارق العاده ای به نظر میرسد.

برای کسانی که از تاریخ عرضه رسمی این کنسول خبر ندارند باید بگوییم که کنسول Playstation 4 سونی در ماه نوامبر 2013 میلادی پا به جهان گذاشت. پس با این احتساب، با توجه به اینکه در آخرین روزهایِ ماه نوامبر 2015 میلادی به سر میبریم، سونی بیش از 30 میلیون نسخه از کنسول خود را تنها در 2 سال به فروش رسانده است!

رقیب دیرینه کنسول Playstation 4 سونی که XBOX ONE شرکت مایکروسافت میباشد، ماه گذشته عملکرد خوبی از خود نشان داد و موفق شد در بازار آمریکا پرفروش ترین کنسول ماه لقب بگیرد، اما با اینحال مایکروسافت از انتشار جزئیات میزان فروش کنسول خود سر بازمیزند. در مجموع، وقتی صحبت از یک جامعه آماری بزرگ در سطح جهانی میشود، سونی سلطانِ بی چون و چرایِ این بازار است.

منبع: