1457527255-11780---Early-E3-2016-Predictions-Sony-to-Bring-Another-Stellar-Conference1

اگر به خاطر داشته باشید، کنفرانس رسمی سونی در E3 سال گذشته بسیار پربار بود و این کمپانی با دست پر به کنفرانس سال گذشته خود آمده بود. از جمله بازیهایِ بسیار محبوبی که سونی ادامه ساخت آنرا در کنفرانس خبری سال گذشته خود تأیید کرد، نسخه بازسازی شده از شماره هفتم بازی Final Fantasy بود.

همچنین، بازی انحصاری و بسیار پر سر و صدایِ The Last Guardian سونی، که پیش از آغاز کنفرانس شایعاتی پیرامون کنسل شدن پروژه ساخت این بازی از سویِ برخی از افراد سودجو مطرح شده بود رد شد و سونی رسماً در خلال کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که این بازی برایِ کنسول نسل حاضر این کمپانی ( کنسول Playstation 4 ) در حال توسعه داده شدن است.

اما شاید برایِ شما نیز این موضوع جایِ سوال باشد که امسال سونی چه برنامه ای برایِ کنفرانس مطبوعاتی خود در E3 دارد؟ بدیهی است که با شنیدن خبر برگزاری کنفرانس سونی در E3 2016 ذهن تمامی خوانندگان به سویِ معرفی نسل جدید و ارتقا یافته کنسول بازی سونی میرود، اما باید بگوییم که تا اینجایِ کار فقط تاریخ دقیق کنفرانس مطبوعاتی سونی به تأیید رسمی رسیده است و فعلاً هیچگونه خبری پیرامون کنسول نسل جدید سونی یا بازیهایِ انحصاری این شرکت در دست نیست.

پیش از این شایعات بسیار زیادی پیرامون کنسول ارتقا یافته سونی با نام هایِ پلی استیشن 4.5 یا پلی استیشن 4K یا حتی PS4 Neo مطرح شده است، اما هیچیک از این شایعات و حتی وجود چنین دستگاهی از سویِ سونی تأیید نشده اند و صرفاً در حد شایعه هستند. اما اگر قرار باشد سونی نسخه ارتقا یافته ای از کنسول نسل حاضر خود را به جهانیان معرفی کند، نمایشگاه E3 بهترین مکان برایِ این معرفی میباشد.

از طرفی پیش بینی میشود که کمپانی مایکروسافت نیز در صدد معرفی نسخه ارتقا یافته ای از کنسول XBX1 خود در نمایشگاه E3 امسال برآید؛ اما چیزی که برایِ سونی بسیار محتمل به نظر میرسد، نمایش ویژگی هایِ هدست واقعیت مجازی این شرکت، Playstation VR و بازیهایِ انحصاری ساخته شده برایِ این گجت است، که فاصله چندانی با انتشار و عرضه جهانی آن نداریم.

چون در این بین تنها سونی است که هدست واقعیت مجازی خود را تا به امروز عرضه نکرده است و پیش بینی میشود با توجه به پیش فروش هدست هایِ واقعیت مجازی Oculus Rift فیسبوک و Vive کمپانی HTC، سونی برنامه هایِ خود را برایِ زمان دقیق عرضه و قیمت دقیق این محصول در نمایشگاه E3 امسال اعلام کند.

منبع: