کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

0
۵۶,۱۷۸

به رسم هر ساله کنفرانس توسعه دهندگان نرم افزار اپل با نام WWDC امسال هم در اپل پارک کوپرتینو ایالات کالیفرنیا آمریکا برگزار شد و شاهد معرفی محصولات جدید در آن بودیم.

مراسم با معرفی نسخه جدید سیستم عامل iOS شروع شد و در طول سخنرانی بیش از 40 دقیقه طول کشید تا کریگ فدریگی و تیمش همه چیز را درباره به ‌روزرسانی‌ های جدید به ما بگویند.

بزرگترین تغییر این نسخه مربوط به ویژگی های صفحه قفل جدید است. اپل آن را بزرگترین به روز رسانی تاریخ می نامد. چه یک عکس ، یک والپیپر ثابت ، یا هر یک از والپیپرهای زنده جدید را تنظیم کرده باشید ، می توانید نحوه ظاهر قسمت تاریخ و زمان را سفارشی سازی کنید. المان های مختلف را می توان عمیقا با فونت ها ، رنگ ها ، سایه های آن رنگ ها و با افزودن ویجت ها سفارشی کرد.

کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

می ‌توانید ویجت ‌هایی را که زیر تاریخ و زمان نمایش داده می ‌شوند سفارشی کنید. اعلان‌ها در صفحه قفل اکنون گسسته ‌تر هستند. آنها قسمت پایین صفحه را اشغال می‌ کنند ، بنابراین عکسی را که به عنوان تصویر زمینه قرار داده‌اید مسدود نمی‌ کنند. می ‌توانید با استفاده از Photo Shuffle و عکس ‌هایی را که از قبل انتخاب کرده ‌اید به صورت شانسی یک تصویر را روی قفل صفحه قرار دهید ، یا اگر دوست دارید ، تعداد عکس‌ ها را بیشتر کنید.

Live Activities API اعلان ‌های فشرده ‌تری را با به ‌روزرسانی ‌های زنده فعال می‌کند. به طور مثال تابلو امتیازات یک بازی ورزشی یا رهگیری زنده مراحل تحویل غذا به شما در این دسته قرار می گیرند.

کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

اپل چیزی در مورد حالت نمایشگر همیشه روشن در این مراسم نگفت. بنابراین ما حدس می زنیم که یا از این ویژگی حذف شده است یا در نهایت مخصوص گوشی آیفون 14 پرو خواهد بود.

Focus نمایه‌ های واقعی iOS ، اکنون به صفحه قفل هم کشیده شده اند. می ‌توانید فوکوس مورد نظر خود را مستقیما از صفحه قفل انتخاب کنید و برنامه ‌هایی را که می ‌توانند اعلان‌ ها و ظاهر رابط کاربری را تغییر دهند و هنگامی که از صفحه قفل دستگاه رد شدید ، همان فوکوس روی صفحه اصلی ادامه خواهد داشت.

کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

بخش Messages سه به ‌روزرسانی بزرگ در iOS 16 دریافت کردند. اکنون می ‌توانید یک پیام را ویرایش کنید ، یک پیام را لغو ارسال کنید (اپل آن را Undo Send می ‌نامد) و مکالمات را به‌ عنوان خوانده ‌نشده علامت‌ گذاری کنید. به ویژگی دیکته نیز در مراسم اپل اشاره شد. این ویژگی اکنون بسیار بهتر و کاملا روی دستگاه است (نیازی به اتصال اینترنت ندارد). می ‌توانید به ‌طور روان بین دیکته و تایپ کردن با صفحه‌کلید جابجا شوید. تشخیص خودکار ایموجی ، نقطه گذاری خودکار و پشتیبانی کامل از Siri نیز در این بخش وجود دارد.

Live Text ، قابلیتی که به شما امکان می ‌دهد متن عکس ‌ها را کپی کنید و در ویدیو ها نیز کار خواهد کرد.

بعد از آن نوبت به کیف پول اپل رسید. در iOS 16 ، برنامه ‌ها می‌ توانند به کیف پول دسترسی داشته باشند تا شما را تایید کنند و شما می ‌توانید فقط اطلاعات مورد نیاز (فقط سن و نه روز تولدتان) را با برنامه به اشتراک بگذارید. می‌ توانید کلید های مجازی را از طریق Wallet به Messages یا برنامه‌ های شخص ثالث خاص به اشتراک بگذارید.

کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

Apple Pay Later اجازه می دهد تا خرید به چهار پرداخت مساوی تا شش هفته تقسیم شود. Apple Pay Order Tracking رسید های دقیق را در Wallet ذخیره می کند و اطلاعات ردیابی سفارش را نشان می دهد.

با iCloud Shared Photo Library ، می‌توانید یک کتابخانه iCloud جداگانه برای حداکثر شش نفر ایجاد کنید تا عکس‌ ها را از کتابخانه ‌های خود اضافه کنند یا بر اساس تاریخ شروع یا افرادی که در عکس ‌ها هستند آنها به اشتراک بگذارند.

نقشه های پیشرفته اپل به 11 کشور دیگر از جمله فرانسه ، سوئیس و نیوزلند می آید. برنامه Maps مسیریابی چند مرحله ای را معرفی کرد که به شما امکان می دهد تا 15 توقف به یک سفر اضافه کنید. تجربیات شهر نسخه سه بعدی لاس وگاس و همچنین شش شهر دیگر از جمله میامی ، شیکاگو و سیدنی را نشان می دهد. ظاهر جدید دارای اسکن سه بعدی ، ارتفاع و ناوبری حمل و نقل خواهد بود.

کنفرانس سالانه WWDC اپل؛ iOS 16 معرفی شد

اپل نسل جدید CarPlay را به نمایش گذاشت که در پایان سال آینده وارد خودرو ها خواهد شد. این بخش کاملا بازطراحی شده است و روی تمام صفحه‌ های موجود در خودرو ، از جمله نمایشگر راننده ، کار می‌کند. CarPlay می ‌تواند داده‌ هایی مانند سرعت ، دور در دقیقه ، سوخت و سطوح دما را که مستقیما از خودرو می‌آیند را نشان دهد. و سفارشی سازی کامل را در تمام صفحه ها فعال می کند.

پیش‌ نمایش توسعه ‌دهندگان iOS از امروز در دسترس اعضای برنامه ‌نویس خواهد بود و نسخه آزمایشی عمومی آن ماه آینده برای کاربران iOS ارائه می‌شود. نسخه نهایی iOS 16 درست پس از معرفی آیفون 14 در ماه سپتامبر وارد بازار خواهد شد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here