qualcomm-logo-mwc2015111

امروز پس از مدت ها کمپانی کوآلکام اطلاعات جدیدی از چیپست این شرکت، یعنی اسنپدراگون 821 به بیرون منتشر کرد که در آن به قابلیت هایِ جدید و بهبود هایِ این چیپست نسبت به چیپست های گذشته نیز اشاره شده است. چیپست جدید کوآلکام همانند نسل پیشین خود چهار هسته ای میباشد، با این تفاوت که فرکانس پردازشی این چیپست بر روی 2.4 گیگاهرتز تنظیم شده است و همین اَمر باعث افزایش 10 درصدی توان پردازشی در این چیپست شده است.

پردازنده گرافیکی آدرنو 530 هم با 5 درصد افزایش به سرعت پردازشی 650 مگاهرتز رسیده است. همچنین این پردازنده کاهشی 5 درصدی در مصرف انرژی نسبت به چیپست اسنپدراگون 820 داشته است. همانند اسنپدراگون 820، چیپست جدید نیز بر پایه ARMv8-A پایه ریزی و طبق تکنولوژی نسل دوم هسته هایِ 14 نانومتری (FinFET LPP) ساخته شده است.

کوآلکام همچنین خاطر نشان کرده است که این چیپست نسبت به اسنپدراگون 820 بسیار بهینه تر شده است و همین اَمر موجب افزایش 10 درصدی سرعت لود شدن برنامه ها و افزایش 10 درصدی سرعت بوت دستگاه شده است. رابط هایِ کاربری  نیز میتوانند از این به بعد روان تر و دارایِ سرعت پاسخگویی بیشتری نسبت به گذشته باشند.

اسنپدراگون 821 همچنین از بسته هایِ توسعه نرم افزاری (SDK) واقعیت مجازی کوآلکام نیز پشتیبانی میکند، که این اَمر میتواند دست توسعه دهندگان را برای هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه ها برای تجربه و هماهنگی با پلتفرم DayDream باز بگذارد. این چیپست از تکنولوژی Dual PDAF نیز پشتیبانی میکند، که باعث افزایش سرعت فوکوس در حین عکس برداری میشود و در ادامه با فوکوس لیزری خودکار پیشرفته، میتواند بر رویِ سوژه هایِ دور راحت تر از گذشته فوکوس کند.

در نهایت شایان ذکر است که این چیپست از اَندروید نوقا نیز به طور کامل پیشتیبانی میکند و انتظار میرود در آینده نزدیک و در ماه هایِ آینده شاهد معرفی گوشی هایِ بیشتری با این چیپست باشیم. نظر شما درباره چیپست ارتقا یافتۀ اسنپدراگون 821 کوآلکام چیست؟

منبع: