کوالکام از اسنپدراگون 855 پلاس با 15 درصد GPU سریعتر رونمایی کرد

1
۲۴,۸۳۷

کمپانی کوالکام از چیپست اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی کرد. کوالکام این چیپست را برای پردازش فعالیت های فوق سنگین توسعه داده است؛ به همین منظور، پردازنده مرکزی (CPU) و پردازنده گرافیکی (GPU) در سرعت بالاتری کلاک شده اند. در سال گذشته نیز مدل اورکلاک شده ی چیپست اسنپدراگون 845 در گوشی Asus ROG Phone به کار رفته بود، اما این بار چیپست جدید کوالکام برای طیف بیشتری از تلفن های هوشمند در دسترس خواهد بود. در واقع کوالکام انتظار دارد که اولین تلفن های هوشمندِ مجهز به اسنپدراگون 855 پلاس در اواخر سال جاری عرضه شوند.

در این چیپست جدید، پردازنده گرافیکی دستخوش تغییر قابل توجهی شده است. آدرنو 640 در فرکانس بالاتری کلاک شده است و این باعث میشود عملکرد آن 15 درصد افزایش داشته باشد. همچنین فرکانس هسته ی فوق العاده سریع Kryo 485 از 2.84 گیگاهرتز به 2.96 گیگاهرتز رسیده است (تقریبا 4 درصد افزایش سرعت). هنوز مشخص نیست که خوشه ی دوم هسته های Kryo 485 هم اورکلاک شده اند یا خیر.

به غیر از موارد ذکر شده، مدل معمولی و مدل پلاس اسنپدراگون 855 کاملا شبیه به هم هستند. اسنپدراگون 855 پلاس همچنان با مودم X24 LTE همراه شده است و امکان اتصال به مودم X50 برای پشتیبانی از 5G نیز وجود دارد. پشتیبانی از حافظه داخلی و RAM نیز بدون تغییر باقی مانده است.

کوالکام این چیپست را برای بازی های سنگین و اپلیکیشن های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی آماده کرده است، بنابراین باید منتظر نسل بعدی تلفن های هوشمند مخصوص گیمینگ باشیم. احتمال دارد که تعدادی از پرچمداران نیمه ی دوم سال جاری به این چیپست مجهز شوند و این باعث برتری آنها نسبت به پرچمداران عرضه شده در نیمه اول سال خواهد بود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here