smartwatch-3-swr50-androidwear-975fb4abe151baec581c394bf7180466-940
روز گذشته شرکت کوالکام سری پردازنده های مختلفی را معرفی کرد که شامل یک پردازنده اختصاصی برای ابزار های پوشیدنی نیز بود. در حال حاضر بیشتر ابزار های پوشیدنی در حال استفاده از پردازنده اسنپدراگون که در اصل برای تبلت ها و اسمارت فون ها طراحی شده است، هستند. اما اکنون کوالکام با معرفی پردازنده مخصوص ابزار های پوشیدنی 2100 خواستار تغییر این روند است.

این پردازنه از ابعادی 30 درصد کوچکتر و 25 درصد مصرف کمتر انرژی نسبت به اسنپدراگون 400 بهره مند است. این مشخصات ساخت ابزار هایی نازک تر و با دوام باتری بیشتر را ممکن میسازد. همچنین این پردازنده دارای مودم جدید LTE در کنار تکنولوئژی وای فای و بلوتوث کم مصرف است و میتوان گفت این پردازنده باری بهتر و کارآمد تر کردن ابزار های پوشیدنی ساخته شده است.

علاوه بر این این پردازنده از اولین مودم گیگابیتی تکنولوژی LTE برای گجت ها پرده برداشته است. سابق بر این امکان برقراری ارتباط گیگابیتی از طریق تکنولوژی LTE در کشور های دارای این قابلیت ممکن نبود اما این مودم آینده ای پرسرعت تر را برای گجت ها خواهد ساخت.

کوالکام در جریان معرفی این نوع مودم ها بیان کرده است که شما می توانید زمان سفر های هوایی قبل از این که هواپیما از باند خود بلند شود تمامی محتوی سرویس واقعیت مجازی خود را استفاده کنید یا حتی یک فیلم اچ دی را برای پرواز خود بطور کامل دانلود کنید. علاوه بر این ها این مودم از قابلیتی شگفت انگیز بهره مند است که می تواند به چهار کانکشن LTE مجزا متصل شود و این دقیقا بر خلاف چیزی است که در حال حاضر شاهد این هستیم.

همچین این شرکت از چند پردازنه جدید خود رونمایی کرده است که می توانید از طریق این لینک با مشخصات و امکانات این پردازنده ها آشنا شوید.

کوالکام نسل جدید چیست های خود را با نام های اسنپدراگون 625، 435 و 425 معرفی کرد.

منبع: