با معرفی چیپ اسنپدراگون 450 عمللکرد دستگاه های پایین رده به مقدار 25 درصد بهبود خواهد یافت. این چیپ در حقیقت نسخه ای بهبود یافته از چیپ اسنپدراگون 435 می باشد.

در این چیپ جدید از هسته هایی از نوع Cortex-A53 استفاده شده است که 25 درصد سرعت پردازشی بیشتر استفاده شده است. همچنین، در این چیپ از پردازشگر گرافیکی آدرنو 506 استفاده شده است که در این GPU نیز شاهد افزایش بازدهی 25 درصدی هستیم.

البته نکته ی قابل توجه درمورد این چیپ استفاده از فرآیند 14 نانومتری در آن می باشد که این چیپ به اولین چیپ از سری اسنپدراگون 400 تبدیل کرده است که در آن از فناوری ساخت 14 نانومتری استفاده شده است.

علاوه بر بهبودهای عملکردی این چیپ، مصرف انرژی آن نیز به میزان 30 درصد کاهش یافته است که کوالکام پیش بینی بازدهی 4 ساعت بیشتر برای گوشی های استفاده کننده از این چیپ را داشته است.

چیپ اسنپدراگون 435 همچنین، قابلیت هایی در بخش دوربین برای کاربران فراهم کرده است. این چیپ امکان ضبط ویدئو در رزولوشن 1080p با فریم ریت 60 فریم بر ثانیه به همراه پشتیبانی از دو دوربین به عنوان دوربین اصلی با سنسورهای 13 + 13 مگاپیکسلی را فراهم کرده است. علاوه بر این ها، این چیپ امکان پردازش تصاویر و قرار دادن افکت بوکه به صورت زنده را نیز بروی آن ها دارا می باشد.

بهبودهای دیگری را نیز در این چیپ شاهد هستیم؛ در این چیپ از پشتیبانی از پورت USB 3.0 به همراه پشتیبانی از شارژ سریع نسل 3.0 و Wi-Fi ac نیز استفاده شده است.

منبع: