65
همه ما میدانیم که کوالکام و سونی، همکاری های بسیار نزدیک و متقابلی با هم دارند. سال گذشته وقتی که کوالکام با چیپست اسنپدراگون 810 زیر بار انتقادات قرار داشت، سونی از این کمپانی با سابقه روی برنگرداند و تمامی محصولات سری Z را با این چیپست جنجالی روانه بازار کرد که در نهایت با موفقیت نیز همراه شد.

سال 2016، سالی است که کوالکام با اسنپدراگون 820 دوباره قصد قدرتنمایی دارد. این چیپست همین حالا طرفداران زیادی دارد و بر اساس خبرهای بدست آمده تا چند روز دیگر و در جریان کنگره جهانی موبایل، شاهد استفاده از آن در محصولات بالارده زیادی خواهیم بود.

برتری های اسنپدراگون 820 نسبت به نسل قبل، تنها به پردازنده مرکزی و گرافیکی و … محدود نمیشود. کوالکام در اسنپدراگون 820 از مودم LTE جدیدی با نام X12 استفاده کرده است. این مودم بنا بر اعتقاد کوالکام سریعترین مودم LTE موجود برای گوشی های هوشمند است که توانایی دریافت اطلاعات را با سرعت 600 مگابیت بر ثانیه داراست.

X12_MODEM

زمان زیادی نمانده که ما شاهد عرضه اسمارت فون هایی باشیم که چیپست اسنپدراگون 820 را در دل خود و فناوری +4G را بر روی دوش خود دارند. هر چند که اولین اسمارت فونی که با چیپست اسنپدراگون 820 به بازار عرضه میشود قطعا از خانواده سونی نیست، اما کوالکام اقرار میکند که در تولید این چیپست از گوشی های هوشمند سونی استفاده کرده است.

کوالکام افشا میکند که روند آزمایشات مودم LTE چیپست اسنپدراگون 820 توسط یک گوشی پیش تولیدی از سونی موبایل طی شده است. این که کوالکام آخرین نسل از چیپست های خود را بر روی گوشی های هوشمند سونی مورد آزمایش قرار میدهد اهمیت فراوانی دارد.

02

آزمایش یک قطعه سخت افزاری بر روی نسخه پیش تولید یک محصول امری متداول است. این گوشی پیش تولیدی سونی که کوالکام از آن برای آزمایش مودم های X12 استفاده کرده ممکن است تنها به همین منظور توسعه یافته و هیچگاه به مرحله معرفی و عرضه نرسند. هر چند که سونی در سال جاری، خود را برای معرفی آخرین دستاورد خود یعنی اکسپریا Z6 آماده میکند که رونمایی از آن احتمالا به نیمه دوم سال 2016 و با پردازنده اسنپدراگون 820 موکول خواهد شد.
364

منبع: