پردازنده اسنپدراگون 835 هفته ها و شاید بهتر باشد بگوییم، ماه هاست که در صدر خبرهای مربوط به کوالکام قرار دارد. مدت ها از معرفی این پردازنده گذشته اما تا امروز از آن در هیچ گوشی هوشمندی استفاده نشده بود.

تا چند هفته قبل همه تصور میکردند که الجی G6 و یا گوشی های جدید نوکیا اولین دستگاه های اندرویدی با پردازنده اسنپدراگون 835 باشند. اما بعد از اینکه خبر انحصار این پردازنده توسط سامسونگ منتشر شده همه با قطعیت گلکسی S8 را اولین دستگاهِ مجهز به پردازنده اسنپدراگون 835 قلمداد کردند.

امروز سونی در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه موبایل بارسلون از اکسپریا XZ Premium پرده برداشت. این دستگاه همانطور که در خبرهای قبلی نیز مطلع شدید از پردازنده اسنپدراگون 835 کوالکام قدرت گرفته است.

کوالکام بلافاصله پس از معرفی این دستگاه به صورت رسمی تایید کرد که اکسپریا XZ Premium اولین اسمارت فون دنیا است که به پردازنده اسنپدراگون 835 مجهز شده است. کوالکام بیان میکند که اولین دستگاه موجود در بازار با پردازنده اسنپدراگون 835 اکسپریا XZ Premium از سونی است که شاید به این معنا باشد این دستگاه حتی زودتر از گلکسی S8 در بازارهای جهانی موجود خواهد شد.

این اولین بار نیست که سونی به عنوان اولین شرکت استفاده از پردازنده های کوالکام شناخته میشود. 4 سال قبل هم اکسپریا Z Ultra اولین گوشی هوشمند دنیا بود که در آن از پردازنده اسنپدراگون 800 استفاده شده بود.

منبع: